Jaro je prý nejlepším obdobím na hubnutí. Jsme motivovaní, slunce nás nabíjí energií a po zimě jde zkrátka vše lehčeji. Tento článek je sice primárně o hubnutí, ale snad neurazí ani ty, kteří s váhou potíže nemají. Nebyli bychom to totiž my, kdybychom nenabádali ke komplexnímu přístupu ke zdraví těla, ducha a mysli. 

 

#1 Motivace jarním šatníkem

Konečně jsme odložili zimní bundy a je čas se ukázat světu. Po zimě to ale může být trochu méně veselé. Chcete zhubnout pár kil? Pokaždé, když budete v pokušení zahodit svůj záměr, vzpomeňte si na jarní oblečení. Jak chcete vypadat a cítit se, když ho budete nosit? Doopravdy si ty pocity představte. Věříme, že to pomůže nesejít z cesty. A až trochu shodíte, odměňte se nákupem nějakého pěkného udržitelného kousku. 

#2 Cvičení na čerstvém vzduchu

Hodinky jsme si posunuli dopředu, takže jsme večer získali trochu denního světla navíc. Možná nepatříte mezi ranní ptáčata, co se rádi protáhnou po ránu, ale večer už zbývá dost času, kdy by měly jít výmluvy stranou. Oprašte tenisky a vyrazte vyběhnout, domluvte se s partou na nějakém kolektivním sportu nebo svolejte kamarádky, že si zacvičíte jógu v parku. Kdo cvičí pravidelně a rád, toho není třeba přemlouvat. Kdo ale cvičební návyky nemá, tomu doporučujeme začít nějak pozitivně a zábavně. Cvičení venku je výhra – kromě endorfinu zlepší náladu a zdraví i sluneční svit. 

#3 Dezert? Ovoce!

V našich končinách je sice sezóna až v létě, čerstvé ovoce se k nám ale doveze. Na jaře začíná být výběr ,,šťavnatější” a chutnější. Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi smlsnou, jezte hodně ovoce. A když si budete chtít skutečně dopřát? Není problém, vždyť i dezerty mohou být zdravé. Místo tradičních receptů plných cukru a čokolády zkuste něco odlehčenějšího. Co třeba naše domácí müsli tyčinky? Světe div se, je v nich spousta ovoce. 

#4 Zelení pomocníci

Chlorella, spirulina, mladý ječmen… Všude se o nich píše už několik let a my je doporučujeme zas a znovu. Obsahují spoustu chlorofylu, vitamínů a antioxidantů. A to všechno dohromady zrychluje náš metabolismus, pročišťuje nás, dodává sílu, ale také ve výsledku pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a regulovat hladinu cukru v krvi. Museli byste sníst pořádnou dávku salátu, abyste do sebe dostali tolik živin, kolik nám dá jedna dávka doplňku. Doporučujeme se začíst i tady, kde na téma zelených superpotravin míříme více. 

#5 Chůze = překvapivě efektivní pohyb

Když chceme zhubnout, častokrát vymýšlíme spoustu komplikovaných věcí, co změnit. Může přitom stačit docela málo – vystoupit o jednu zastávku blíž, obejít se psem větší blok, místo výtahu vědomě vyjít schody a po práci si pročistit hlavu procházkou na čerstvém vzduchu. Neexistuje přirozenější pohyb než chození. Pokud můžete, zkuste se zaměřit na to, kolik kroků denně ujdete a nespokojte se s méně než 10 000. Uvidíte, že budete veselejší a odlehčenější. 

#6 Proč?

„Bonusový“ bod nám přijde extrémně důležitý. Zamyslete se nad tím, proč chcete zhubnout. Pro spoustu lidí bývá důvodem jenom číslo na váze. Z toho ale nekouká nic dobrého – k danému cíli klidně zhubnete, ale pokud celkově nezměníte životní styl, bude to pouze dočasné. Dobrým důvodem k hubnutí je třeba to, že chcete mít více energie a chcete být zdraví. Štíhlost nutně nemusí znamenat krásu a už vůbec ne zdraví a spokojenost. Všichni chceme být šťastní a štěstí spočívá v harmonii, ne v extrémech a honbou za čímkoliv bez hlubšího smyslu. 

V GOODIE máme pár pomocníků…

Doplňky nikdy nenahradí vyváženou stravu, ale pomohou a dodají sílu. 

 

Green power supermix GOODIE

GREEN POWER SUPERMIX BIO

Unikátní kombinace čtyř zelených superpotravin. 

Chlorella tablety BIO

CHLORELLA TABLETY BIO

Místo prášku raději tabletu? Máme tak chlorellu i spirulinu. 


MLADÝ JEČMEN - ŠŤÁVA BIO, RAW 150 G

MLADÝ JEČMEN RAW BIO

Jedna z nejlepších forem mladého ječmene na světě. Kde je vůle, tam je i cesta. Držíme palce, ať je vaše mise k jarnímu zhubnutí úspěšná! Autor: Lída Dubinská
Tisk