Pusťte se do prohloubení své ženské energie, probuďte v sobě kreativitu, smyslnost a hravost pro každodenní život pomocí několika způsobů, díky kterým objevíte svou vnitřní bohyni.

A pozor! Kousek ženské energie má v sobě naprosto každý bez ohledu na pohlaví, takže následující tipy se hodí pro všechny.

 

V tomto článku se dozvíte:

  •       Proč je ženská energie důležitá a co všechno ovlivňuje
  •       Jakými pěti způsoby ženskost podpořit

Proč je ženská energie důležitá?

V evropské kultuře bývá obecně upřednostňována silnější mužská energie zaměřená na výkon, racionální rozhodování a snahu o neustálý pokrok a posun směrem vpřed. To často vede k tomu, že ženská energie zůstává ve stínu té mužské a vzniká nevyváženost, která vytváří pocity touhy po něčem, co nám podvědomě chybí. Péče o vlastní ženskost tak pomáhá do života přinést lepší rovnováhu mezi prací a odpočinkem, více kreativity, jednodušší spontánní rozhodování a prohlubuje všímavost.

Příznačným měsícem důležitým pro ženskou energii bývá březen. A to konkrétně díky Mezinárodnímu dni žen (MDŽ), který připadá tradičně na 8. března. Tento svátek připomíná stávku newyorských švadlen v roce 1908, což byl jeden z velkých a významných milníků například pro získání volebního práva žen.

#1 Zaměřte se na péči o vlastní tělo

Jemná a něžná ženská energie vychází z vnitřního dobrého pocitu a zdravého sebevědomí. V rámci posílení ženskosti se proto zaměřte na péči o vlastní tělo. A to ideálně na každodenní bázi – vyhraďte si dostatek času pro pleťovou rutinu, cvičte a věnujte pozornost zdravému stravování. Hýčkejte se pleťovými maskami, udělejte si domácí kosmetiku díky masáži s face rollerem, dopřejte si uklidňující koupel nebo zajděte na masáž. Pro zdravé posílení ženskosti pomůže výběr především kvalitní přírodní kosmetiky, která vaše tělo nezatěžuje endokrinními disruptory zodpovědnými za vychýlení rovnováhy hormonů, jejichž správná funkčnost výrazně zasahuje do toku ženské energie.

TIP: Konzumované potraviny výrazně ovlivňují ženskou vitalitu, proto se pro optimalizaci toku energie během celého měsíce, doporučuje stravování v souladu s ženským cyklem

Kurkuma a med - pleťová maska

Užijte si příjemný pečující rituál s pleťovou maskou plnou blahodárně působících látek. Výživa, regenerace a jemné pročištění prospěje vaši pleti a dobrý pocit ze sebepečujícího rituálu zase nakopne vaši ženskou energii.

#2 Plňte si svá malá přání

Drobné radosti, klidně i materiálního charakteru, často nemají praktické využití a mnohdy souvisí se subjektivním pocitem, co se nám líbí. Zkuste si udělat radost novou kosmetikou, parfémem, ale třeba i hezkým vybavením do domácnosti. Nebojte se odměnit se za své úspěchy a vybírejte si věci, které vám dělají upřímnou radost, a to bez ohledu na to, jestli jsou praktické.

#3 Udržujte rovnováhu

Věděli jste, že každý z nás má v sobě podíl ženské i mužské energie? Na tomto základě staví i čínská filozofie jin a jang – černě zobrazovaná jin symbolizuje ženskost a bíle znázorňované jang představuje mužskou energii a tvořivou sílu. Oba protiklady se vzájemně doplňují a vytváří harmonický celek, a proto by se i muži měli zaměřovat na svou ženskou energii a snažit se ji cílevědomě kultivovat. S harmonizací a rovnováhou přímo souvisí také správná činnost hormonů, což dokážete ovlivnit životním stylem, stravováním a případně vhodně vybranými doplňky stravy.

Maca KAPSLE 4x Power BIO

Maca podporuje psychické i fyzické zdraví a napomáhá harmonizaci hormonálního systému. Velmi se doporučuje především v souvislosti se ženským zdravím, kdy upravuje menstruační cyklus a projevy spojené s menopauzou.

#4 Přijímejte komplimenty

Ve své podstatě je ženská energie křehká a citlivá, což vyžaduje pravidelné přiživování například v podobě komplimentů. Ty se naučte nejenom rozdávat, ale i skutečně upřímně přijímat. Problémy s neschopností správně vnímat komplimenty často plynou z nízkého sebevědomí, jak ukazuje studie, kde lidé upřednostňovali soužití s lidmi, kteří je tolik nechválili.[1] Pro mozek však přijímání komplimentu funguje jako odměna a motivace umožňující podávat lepší výkony, což se hodí všeobecně ve všech oblastech života včetně posilování ženské energie. [2]

#5 Podporujte svou kreativitu

Ženskost cíleně soustředí na kreativitu, kterou se vyplatí rozvíjet všemi směry. Malujte, tvořte, vyrábějte a u toho všeho neztrácejte hravý, uvolněný a pozitivní přístup. Kreativní činnosti na oplátku snižují stres, deprese a mají pozitivní vliv na zvýšení sebevědomí. Tak si dejte záležet na tom, ať si pravidelně vyhradíte dostatek času na tvoření, čímž posílíte svou ženskou energii.

 

Vědomou péčí a rozvíjením vnitřní ženské energie dokážete probudit svou vnitřní bohyni, z čehož můžete těžit každý den.

 A jak to máte vy? Podporujete dostatečně svou ženskost?

 


  1. Who Wants Out When the Going Gets Good? Psychological Investment and Preference for Self-Verifying College Roommates, 2010 Sep.
  2. Social Rewards Enhance Offline Improvements in Motor Skill, 2012 Nov.
Autor: Šárka Stuchlíková
Tisk