Jak se účinné látky z kosmetiky dostanou dovnitř buněk pokožky? A proč nejnovější metody umožňují získání úplně všech aktivních látek z rostlin? Díky novým technologiím máme k dispozici způsoby, jak opravdu efektivně vyživovat pokožku a využít k tomu veškerou sílu ukrytou v přírodě.

Přečtěte si, jak celulární voda a extrakty pomáhají vytvářet přírodní produkty pro skutečně funkční péči o pleť.

V tomto článku se dozvíte

  • Proč celulární voda nejlépe hydratuje a vyživuje pleť
  • V čem spočívají výhody celulárních extraktů

Celulární voda nejlépe odpovídá potřebám buňky

V buňce se nachází 70 % vody. Z toho vyplývá, že každá buňka potřebuje pravidelně přijímat vodu a udržovat si tak dostatečnou hydrataci.[1]  Společně s molekulami vody však dovnitř pronikají i cenné aktivní látky, což můžeme využít při péči o pleť. Hlavní složku většiny kosmetických produktů představuje právě voda, takže její kvalita a podoba jsou naprosto stěžejní.

Jedinečnost celulární vody spočívá v jejím přirozeném fyziologickém složení, pomocí kterého se snadno dostává až přímo do buněk pokožky, kde je nejvíce potřeba. V kvalitní kosmetice nahrazuje obyčejnou destilovanou vodu, která působí pouze jako neutrální pomocná látka bez schopnosti cíleně pronikat do buněk. Použití výhradně celulární vody při výrobě kosmetiky totiž vytváří až o 70 % účinnější produkt.

Specifické pH a koncentrace minerálů společně se zachováním cenných látek v buněčné vodě umožňuje speciální metoda výroby založená na vypařování při nízkých teplotách a bez přístupu vzduchu. Během dehydratačního procesu se uvolňuje voda včetně cenných účinných fytosloučenin - vitamínů C, A, E, D & B, minerálů, alfa-hydroxykyseliny, pektinu a esenciálních olejů. Všechny tyto získané látky prospěšné pro pleť jsou následně přítomné v celulární vodě ve své nejlépe využitelné formě.

Koncentrovaná síla z buňky v podobě celulárního extraktu

Kromě základní složky v podobě vody musí opravdu kvalitní kosmetické produkty obsahovat navíc i pořádnou porci výživných, hydratačních či antioxidačních látek. Jejich získání v nejvíce funkčním a koncentrovaném stavu opět umožňují moderní vědecky založené technologie. Tradiční dříve používané způsoby extrakce totiž buňky podrobují stresu nebo úplnému zničení pro získání uvnitř obsažených látek. To znamená, že zpravidla doposud nebylo možné získat z rostliny všechny citlivé a nestabilní složky v neporušeném stavu. [2]

Obrovskou inovaci v tomto směru představuje patentovaná metoda buněčné extrakce (Cellular Extraction™️), která vychází z nejmodernějších vědeckých poznatků, jejichž cílem je získání maximálního množství neporušených funkčních látek z konkrétní buňky. Aby se mohly všechny složky z vnitřního prostředí buňky přenést do nosného média (voda, olej) v neporušeném stavu, musí velmi opatrně přejít přes buněčnou membránu. Střídání tlaku a nízkých teplot v různých gradientech extrahuje opravdu téměř 100 % všech látek z rostliny – antioxidanty, flavonoidy, karotenoidy, provitamin A, resveratrol, vitaminy skupiny B, minerály, ovocné cukry, kyselinu jablečnou a citrónovou, třísloviny, pektin a jiné. Konkrétní složení přitom závisí na druhu a odrůdě rostliny, původu buňky (z listu, stonku, plodu), ale třeba i na způsobu pěstování.

U extraktů získaných touto metodou spočívá hlavní výhoda v neporušenosti jednotlivých látek i v jejich kompletním pestrém spektru, kdy se mohou vzájemně doplňovat a společně efektivně působit podobně jako přímo v rostlinách. Díky tomu se výborně uplatní jako funkční přísada nesoucí bohaté spektrum účinných složek v celé řadě kosmetických produktů – pleťová séra, krémy, tonika či masky.

Dokonalé souznění mezi celulární vodou a celulárním extraktem

Celulární voda obsahuje pestré spektrum prospěšných látek získaných z vybraných rostlinných buněk. Tvoří především účinnou objemovou složku kosmetických produktů, která díky svému fyziologickému složení opravdu efektivně proniká dovnitř buněk. Když k buněčné vodě navíc přidáme celulární extrakt plný vysoce koncentrované směsi všech aktivních látek přítomných v buňce, ze které je získáván, dostaneme nejpokrokovější kombinaci pro péči o pleť. 

Tonikum - LESNÍ BORŮVKA celulární extrakt & OKURKA biodynamická celulární voda 100 ml

Biodynamická celulární voda je zdrojem aktivních složek a proniká dovnitř buněk, kde podporuje revitalizaci, elasticitu i maximálně účinnou hydrataci. Celulární extrakt z ručně sbíraných lesních borůvek v toniku představuje bohatý zdroj aktivních látek pro vyživení, ochranu i zpomalení stárnutí buněk. 

Sledujete pečlivě složení kosmetiky?


1. What Is a Cell?, 2010.
2. Cell disintegration and extraction techniques, 2001 Jan.

Autor: Šárka Stuchlíková
Tisk