Šupinatá, tenká, bledá, někdy i napjatá, jindy svědící a odlupující se. Suchá pleť má svá specifika a nelze ji zanedbávat. V našem dnešním článku máme pár rychlých tipů, jak se o ni správně starat. 

Je velký rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí.

Suchá pokožka je typ pleti, zatímco dehydratovaná je pouze stav pleti, který se dá lépe řešit. O tom ale příště.  

Suchá pleť se projevuje poruchou kožní bariéry. Nedokáže dostatečně vázat vodu a lipidový film. Objevují se suchá místa a nepříjemné pnutí.

Tip: Svůj typ pleti můžeme zjistit v rychlém testu, který popisuji zde

Jak se nejlépe starat o suchou pleť?  

V první řadě je důležité pokožku zbytečně nevysušovat jak nevhodnými produkty, tak ani obyčejnou vodou.  

  • Ráno 

Pokud tedy netrpíte například akné, není třeba ráno pokožku mýt vodou. Naopak doporučuji ráno stříkat obličej květinovou vodou, nejlépe zvolit růžovou. 

Pak pokračovat hydratačním serém, můžete ale použít i obyčejnou květinu aloe vera. Následně zvolit vhodný krém a nezapomenout ani na SPF ochranu

  • Večer

Na večerní čištění pleti volte mastnější produkty. K odlíčení použijte vhodný odličovací olej. Hledejte produkty bez parfemace. Používejte vlažnou vodu. 

Určitě se vyhněte i různým čisticím kartáčkům, které pleť můžou jen podráždit a raději volte růžovou konjac houbičku, která je k pokožce šetrnější. Taky není dobrá volba mechanický peeling

Jako večerní závěrečnou péči můžete zkusit bambucké máslo či švestkový, nebo arganový olej, který aplikujeme vždy na vlhkou pleť. 

 

Máte suchou pleť? 

A už jste vyzkoušeli naše přírodní vychytávky? 

RŮŽOVÁ VODA - DAMAŠSKÁ RŮŽE BIO 100 ML

Oblíbená květová voda v bio kvalitě pleť regeneruje a zklidňuje. 

KONJAC HOUBIČKA - RŮŽOVÝ JÍL

Jemný pomocník pro odličování a příjemnou masáž. 

ŠVESTKOVÝ OLEJ BIO, RAW 100 ML

Ideální pro závěrečnou péči. Voní jako marcipán a pleť zanechává hydratovanou a sametově hebkou.

 

Máte suchou pleť? A co se vám v péči dosud nejvíc osvědčilo? Dejte nám vědět, rádi budeme váš tip sdílet a třeba pomůže dál! Autor: Kateřina Routová
Tisk