Chcete se schovat před dotěrným bodavým a krevsajícím hmyzem? Zakryjte se před hmyzími senzory pomyslným neviditelným pláštěm v podobě přírodního repelentu s účinnou látkou PMD.

Jak přírodní repelent funguje a jak si vede v porovnání s toxickou syntetickou variantou?

V tomto článku se dozvíte:

  • Jaké výhody přináší ryze přírodní repelentní přípravek.
  • Jak funguje účinná látka obsažená v přírodním repelentu.
  • Proč vykazuje ověřenou účinnost srovnatelnou se syntetickými toxickými přípravky.

Přírodní repelent jako bezpečná ochrana před hmyzem pro dospělé i děti

Hned po objevení účinné repelentní látky rostlinného původu PMD (p-menthan-3,8-diol) z eukalyptového oleje v roce 1990 započal vývoj, jak vytěžit potenciál přírody opravdu naplno. To se povedlo díky moderním technologiím, kdy je možné získat velmi vysokou koncentraci repelentního extraktu a zároveň eliminovat možné nežádoucí dráždivé účinky.[1] Když k tomu navíc přičteme ryze přírodní původ rostlinné látky, získáme účinný sprej proti hmyzu, který nedráždí ani citlivou či dětskou pokožku a nepředstavuje toxické riziko pro zdraví.

Díky přírodnímu původu a ověřené netoxicitě vzhledem k minimálnímu průchodu pokožkou, nabízí repelent s patentovaným PMD extraktem celou řadu výhod.

  • Vykazuje vysokou a spolehlivou účinnost.
  • Hodí se pro osoby s citlivou pokožkou i děti.
  • Bezpečný i pro dlouhodobé a časté užívání.

Přírodní repelent Goodie obsahuje vysokou koncentraci účinného rostlinného extraktu PMD získaného moderní technologií. Poskytuje účinnou ochranu až před 3 500 druhy krevsajícího hmyzu a díky netoxickému složení a nedráždivosti pokožky je vhodný pro děti i dospělé. 

Jak ryze přírodní látka chrání před komáry, klíšťata a dalším krevsajícím hmyzem?

Rostlinná repelentní látka PMD neslouží primárně k odpuzení, zastrašení či otrávení hmyzu, ale poskytuje maskování lidského pachu před citlivými hmyzími senzory.

Díky tomu, že vás hmyz nenajde, nedojde ani k pokusnému kousnutí či štípnutí, takže maskování představuje opravdu efektivní ochranu, jak se co nejvíce vyhnout štípancům. Tento způsob maskování dokonale zmate až 3 500 druhů bodavého hmyzu včetně muchniček, moskytů, vos, včel, much, kotoulí, ovádů, klíšťat, blech, komárů.[1]

TIP: Pokud se chcete stát pro krvežíznivý hmyz ještě méně atraktivní až odpudiví, nezapomínejte na dostatečný příjem vitamínů skupiny B. Jejich doplnění samo o sobě nenahrazuje repelent, ale může pomoci ještě více zvýšit ochranu přes štípnutím či kousnutím od hmyzu. 

Působivá a vědecky ověřená účinnost srovnatelná se syntetickými toxickými repelenty

Přírodní netoxické PMD vykazuje stejnou až vyšší efektivitu repelentního působení v porovnání s toxickým DEET, což je původně pesticid využívaný v zemědělství, a zároveň často přítomná účinná syntetická látka v repelentech s prokázaným negativním působením na lidské zdraví. [3]

Syntetické DEET sice odpudí hmyz, ale k tomu poměrně často způsobuje nežádoucí vedlejší účinky – kožní reakce či negativní vlivy na nervový systém blokací enzymu rozkládajícího toxiny. Používání těchto toxických repelentů ohrožuje lidské zdraví, vyloženě se nehodí pro kontakt s citlivou dětskou pokožkou a zároveň může citelně narušovat vodní ekosystémy. [2]

Při správné aplikaci kvalitního koncentrovaného repelentu na pokožku poskytuje PMD maskování před krevsajicím hmyzem po dobu 5 až 7 hodin, avšak při delším pobytu v přírodě se vyplatí účinnost podpořit opětovnou aplikací po kratší době. [4]



Až se příště vydáte do přírody, zkontrolujte si, jaký repelent používáte a to nejenom pro svou ochranu, ale i svých dětí. Při těsném kontaktu s pokožkou se rozhodně vyplatí zvolit přírodní netoxickou alternativu a to navíc bez kompromisu na účinnosti, která je podle vědeckých důkazů shodná až vyšší právě v porovnání s toxickou syntetikou. 

Dbáte na důslednou ochranu před krvežížnivým hmyzem, který přenáší mnoho nemocí? A slyšeli jste již o přírodním repelentu, nebo dosud používáte potenciálně rizikovou syntetickou variantu? Dejte vědět, jaké máte zkušenosti. 






Autor: Šárka Stuchlíková
Tisk