Další přírodní zázrak a nenahraditelný parťák při péči o pleť – konjac houbička. O co jde, kde se vzala a jak se o ni správně starat? 

Původ konjakových houbiček

Konjaková houbička je původem z Japonska. Vyrábí se z rostliny Amorphophallus konjac, které se taky říká ďáblův jazyk. Má 100% přírodní původ.

Jak se z rostliny ale vyrábí? 

Jde o podobný proces jako při výrobě shirataki nudlí. Vyrábí se z mouky získané z rostliny. Nejprve se mouka smíchá s vodou a vznikne kaše. Kaše se pak nalije do formiček, kde ji nechávají několik hodin odpočívat. Poté se formičky zahřejí a tím kaše ztuhne. Poslední krok při výrobě je pak zmrazení, díky kterému se z houbiček dostane veškerá voda. Proto jsou konjakové houbičky tvrdé a před použitím je musíme namáčet do teplé vody, aby krásně změkly a daly se použít.  

Proč se poslední roky pyšní tak velkou oblibou? 

Konjakové houbičky mají neutrální pH, což je pro naši pokožku ideální. Navíc jsou plné minerálů a antioxidantů. Jsou protizánětlivé a antibakteriální. Nepotřebujete k nim nic víc, než čistou vodu. Navíc jemně odstraňují odumřelé kožní buňky, a to bez podráždění pokožky.

Jak konjakovou houbičku správně používat? 

A kam do rutiny ji zařadit? Aby co nejdéle houbička vydržela, používáme ji již na čistou pleť. Dostane se tak do houbičky minimum bakterií a s těmi si dokáže sama poradit, jelikož je samočisticí (do určité míry). Do rutiny ji proto zařadíme až po dvoufázovém vyčištění. Pak už pokračujeme tonikem, sérem a závěrečným krémem/olejem

Jak se o houbičku starat? 

Životnost houbičky při každodenním používání a dobré péči, je okolo 3 měsíců

Důležité je držet houbičku v suchu a nenechávat ji vlhkou položenou na umyvadle. 

Nejlepší je věšet houbičku za šňůrku někam k oknu. Nevyvařujte ji, ani neždímejte. Stačí ji po použití vypláchnout vodou a jemně vymačkat vodu. 

Jaké máme na GOODIE druhy a pro koho jsou vhodné? 

Konjac houbička s aktivním uhlím

ČERNÁ HOUBIČKA S AKTIVNÍM UHLÍM 

Ideální pro mastnou pleť se sklonem k akné.

 

Konjac houbička s růžovým jílem

RŮŽOVÁ HOUBIČKA S RŮŽOVÝM JÍLEM

Skvělá pro suchou a citlivou pleť.

 

Konjac houba se zeleným čajem

ZELENÁ HOUBIČKA SE ZELENÝM ČAJEM

Vhodná pro smíšenou pleť.

 

Konjac houba natural

BÍLÁ HOUBIČKA NATURAL

Pro normální typ pleti. 

 

Co vy a konjacová houbička, máte ji rádi? Pokud ano, jaká je vaše nejoblíbenější? Autor: Kateřina Routová
Tisk