Valí se to na nás ze všech stran a jak by taky ne. Čelíme zcela novému typu krize a chtě nechtě propadáme nejistotě, jak to s námi bude. Někdo zůstává v izolaci doma, jiný se plný obav vypravuje do práce. Ať je to jakkoliv, jsme v tom společně. Změna režimu se v nějaké míře dotkne nás všech. My vám tímto článkem přinášíme několik tipů, jak to psychicky i tělesně ustát. Některé věci jsou jasné, jiné korespondují s naším vlastním pohledem na svět. 

#1 Mějme rozumné zásoby

Situace se mění z minuty na minutu a my už si ničím nemůžeme být jistí. Mít rezervu potravin je rozumné. Své zdraví nejvíce podpoříme kvalitní stravou, nikoliv prázdnými kaloriemi a zvýrazňovači vyhnanými chutěmi. Zásobujme se kvalitně a nutričně hodnotnými potravinami, které zasytí na dlouhou dobu a dodají tělu potřebné živiny. Nakupme si sušené a lyofilizované ovoce, ořechy, ořechové krémy a mouky, které jsou ideální pro přípravu kaší. Narozdíl od jiných trvanlivých potravin tento sortiment nebývá vykoupený a přitom našemu tělu přinese skutečnou hodnotu. 

#2 Klaďme zvýšený důraz na hygienu

Zdánlivě jasná záležitost u všech až tak samozřejmá není.  Dezinfekční roztoky jsou sice vykoupené, sterilní pokožky rukou ale docílíme i tak, že se 3x za sebou namydlíme do pěny. Mysleme i na domácí mazlíčky, kteří mohou přenášet kde co, a po kontaktu s nimi si častěji myjme ruce. Kvalitní přírodní kosmetika je skvělým pomocníkem nejen co se týče dosahování tělesné čistoty, ale pro svou vůni je i terapeutická pro naše smysly. Navíc je antiesterogenní, takže neohrožuje ani naší hormonální rovnováhu. 

#3 Odpočívejme a věnujme se sami sobě

Všechno zlé je pro něco dobré. Ať musíme zůstat doma nebo pracujeme, dbejme na minimálně osmihodinovou dobu spánku. Spánek je pro regeneraci organismu snad tím nejdůležitějším prvkem. Mysleme na odpočinek i během dne, najděme si prostor pro meditaci a čas na ,,lelkování”, kdy nebudeme dělat vůbec nic. Duševní pohodu podpoří i pití naší oblíbené macy. Rozmazlujme se a dovolme si dělat sami sobě radost. Napuštěná voňavá vana nebo aplikace pleťové masky přináší potěchu tělu i naší mysli. Dejme sami sobě čas být zdraví.  

#4 Dodávejme si vitamín C 

Imunita nás všech bývá v tento čas nelomená i kdyby koronavir neřádil. Vitamin C je osvědčená vzpruha. V období infekcí odborníci doporučují jeho množství navýšit až na 250  mg denně. Stačí 1 čajová lžička našeho Berry Power Supermixu a máme v sobě hned 345 mg. Jeho složení z bio šípku, aronie, camu camu a aceroly přispívá ke snížení únavy a podporuje činnost nervové soustavy, což teď všichni opravdu potřebujeme. Přispívá také k tvorbě kolagenu, takže zaplesá i naše pleť, a navíc je vydatným zdrojem kolagenu

#5 Hýbejme se

Ve zdravém těle, zdravý duch. Tělo ovšem zůstane zdravé jenom tehdy, když bude mít pohyb. Chápeme, že do přírody se dnes každému nechce, a kdo ví, zda-li její návštěva bude pořád možná. Pokud se na to ovšem cítíme, vyražme ven, zaběhejme si, projděme se, nadýchejme se čerstvého vzduchu. Pokud si ven netroufáme, dopřejme si každý den pohyb alespoň doma. I na malém prostoru se dá hodně dokázat. Za schopného trenéra v době krize považujeme YouTube a jeho nekonečné možnosti. 

#6 Věnujme čas svým blízkým

I na velkou vzdálenost si můžeme být s těmi, které máme rádi. Najděme si čas a ozvěme se našim milým. Vůni kávy nebo našeho coffree (které mimo jiné zahání hlad a působí jako probiotikum!) sice on-line prostředí nepřenese, ale pohodičku z přítomného okamžiku zaručí. Věnujme se více také těm, s nimiž můžeme fyzicky být. Svět se trochu zpomalil a nutí jinak přemýšlet. Třeba je právě teď ten správný čas vyřešit vše, co nás trápí, a říct si to, co má být řečeno. 

#7 Uvařme si něco dobrého 

Člověk v běžném shonu nemívá na jídlo vždy čas. Zastavit se a uvařit si něco dobrého, díky omezeným možnostem třeba i netradičního, je přitom tak mysl i tělo osvěžující! Naše vlastní tipy sdílíme na instagramovém profilu @goodierecepty. Povedlo se vám něco dobrého a zdravého? Sdílejte vaše recepty s námi. Sharing is caring, pamatujme! Nikdo neví, jak dlouho tahle situace potrvá a co nás čeká. Nebude to sranda, ale zvládneme to. Je něco, co vám v poslední dny zlepšilo náladu? Podělte se s námi, ať se nás může těšit víc.Autor: Lída Dubinská
Tisk