Hydratovat, hydratovat, hydratovat! Co se týká péče o pleť, nejspíš to slyšíte ze všech stran. No jo, ale čím to provádět? Kyselinou hyaluronovou, o které si v tomto článku hodně povíme! 

V článku se dozvíte

  • Její základní popis, kde se vyskytuje, jak nám pomáhá
  • Jaké jsou formy kys. hyaluronové
  • Pro koho je vhodná
  • Jak ji používat - kdy a s čím kombinovat

Zázrak jménem kyselina hyaluronová – co to je, kde je a k čemu je vhodná?

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v našem těle a nejvíce pak v naší pokožce. Jako jedna z mála látek na sebe dokáže navázat molekuly vody. Kyselina hyaluronová zvládne pohltit až několikanásobek své hmotnosti, a právě tím ji krásně hydratuje. Dokáže zmírnit projevy vrásek. Také je to skvělý pomocník při hojení jizev. Problém je, že postupem věku ji pokožka ztrácí, proto je dobré ji pleti dodávat. Ať už v podobě krémů, nebo sér.

Máme dvě formy kyseliny hyaluronové. Jaké to jsou?

  • Vysokomolekulární forma

Jak název napovídá, jde o kyselinu hyaluronovou, která má velké molekuly. Tyto molekuly působí na povrchu pokožky. Kožní buňky zvláčňuje a hydratuje. Díky tomu, že neproniká tak hluboko, dokáže vyrovnat drobné vrásky, ale hlavně ji na povrchu chrání před škodlivinami.

  • Nízkomolekulární forma

Tato forma malé molekuly, proto dokáže krásně proniknout do hlubších vrstev pokožky. Tam pleti navrací pružnost, hydrataci a pomáhá pokožku rychleji hojit (akné). Tato forma je také účinnější na hlubší vrásky.


Pro koho je kyselina hyaluronová vhodná?

Vlastně úplně pro všechny. Hydrataci potřebují všechny typy pleti a každému také kyselina věkem klesá. Zejména lidé se suchou pletí by ji měli zařadit pravidelně do své rutiny.

Za důležité považuji upozornění, že ne vždy je vysoké procento obsažené v produktu to nejlepší. Pro někoho může být moc. Tady nelze jednoznačně říct, jaké procento je ideální. Musíte jednoduše zkoušet, co bude vyhovovat přímo vám. Ale strach mít nemusíte – jelikož se jedná o tělu přirozenou látku, nebyl dosud znám žádný případ alergie, nebo intolerance.

Jak kys. hyaluronovou používat, kdy a s čím kombinovat?

To je na této látce to nejlepší – může se totiž kombinovat skoro se vším. Vitaminem C, AHA/BHA kyselinami, retinoidy, alpha arbutinem atd. 

Používat ji také můžete ráno i večer. Buď samostatně, nebo přidat pár kapek přímo do krému.

Doporučuji séra s touto formou kyseliny aplikovat na vlhkou pleť. Lépe tak dokáže pokožku hydratovat.

Pokud jste ještě žádné sérum s kyselinou nezkoušeli, nově naleznete sérum s nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou, které je obohacené i o další prospěšné složky, právě tady. 

Kyselina hyaluronová GOODIEHYALURONOVÉ SÉRUM S EXTRAKTEM Z MALACHITU 30 ML

 

Zkuste a dejte nám vědět, jak účinkuje! Autor: Kateřina Routová
Tisk