Určitě už všichni znáte bambucké máslo a jeho výhody, ale už jste slyšeli o zázraku jménem mangové máslo? Ne? Trochu vám ho tedy v tomto článku představím.

V tomto článku se dozvíte:

  • Kde se mangové máslo vzalo a jak se vyrábí
  • Jaké jsou jeho účinky a výhody
  • Informace o mangovém másle jako složce kosmetiky 
  • Doporučení na produkty z našeho sortimentu 

Kde se mangové máslo vzalo a jak se vyrábí?

Mangové máslo se vyrábí ze stromu Mangovník indický, který pochází z Jižní Asie, ale díky velkému zájmu o plody z mangovníku se pěstuje ve spoustě tropických zemí. Primárně se pěstuje kvůli svým plodům, které určitě znáte – mango. Mangové máslo se vyrábí z pecky manga. Nejprve se pecka usuší, lisuje a pak rafinuje.

Jaké jsou jeho výhody a účinky ?

Skvělé jsou jeho antioxidační účinky. Je bohaté na vitamíny a minerály. Obsahuje vitamin E, C a A, ale také draslík, mangan, měď a zinek. Pleť tedy vyživuje a hydratuje. Na pokožce vytvoří jemný film, díky čemuž ji chrání. Nesmíme zapomenout ani na obsaženou kyselinu pantothenovou, která celkově pomáhá k lepšímu vzhledu pleti. Jeho velká výhoda je, že oproti bambuckému máslu, které nemusí vyhovovat alergikům, mangové máslo snáší velmi dobře i atopici. Regeneruje a napomáhá obnově lipidového filmu, přispívá k obnově buněk. Účinků má tedy opravdu nespočet.

Mangové máslo jako složka v kosmetice

Výrobci kosmetických produktů mangové máslo rádi přidávají do svých výrobků. A to nejen kvůli jeho účinkům, které jsme si již řekli výše, ale také protože se na pokožce lehce roztírá, dobře se vstřebává a nemění konzistenci produktu. Takový problém má třeba již několikrát zmíněné bambucké máslo, které v produktu může začít dělat hrudky, a znehodnotit tak celý produkt. To se s mangovým máslem nestane. Jeho vůně je jemná a nasládlá a ve složení ho najdete pod názvem Mangifera indica seed oil.

GOODIE už výhody mangového másla zná…

U nás na e-shopu najdete bio mangové máslo například v prebiotickém denním krému, zinkové masti s levandulí a měsíčkem, nebo v růžovém tělovém másle.
Přírodní prebiotický krém s aloe vera

FACE CREAM - PREBIOTICKÝ DENNÍ KRÉM S ALOE VERA

Komplexní lehký denní krém s aloe vera a prebiotickou složkou poskytuje pleti intenzivní ochranu a jemnou péči.

 

GOODIE - Zinková mast

ZINKOVÁ MAST S LEVANDULÍ A MĚSÍČKEM

Tato mast je vhodná při akutních problémech s pletí na obličeji i po celém těle například při výskytu akné, ekzému či opruzenin.


BODY BUTTER - RŮŽOVÉ TĚLOVÉ MÁSLO

Pokožce dodává krásný vzhled, jemnost a pružnost. Díky svému složení se rychle vstřebává. Co vy a mangové máslo, máte s ním již zkušenosti? Vyhovuje vám, voní, či si ho spíše nevšímáte? Budeme rádi za reakci – třeba na našich sociálních sítích.Autor: Kateřina Routová
Tisk