Není nic horšího, než když si pořídíte všechny správné produkty péče o pleť, ale nevyužijete všech výhod, které nabízí, protože nevědomky zabraňujete jejich správnému vstřebávání.

Zjistěte, proč kosmetické produkty nefungují tak, jak by měly. Přinášíme 6 důležitých kroků v péči o pleť, které zvýší vstřebatelnost kosmetických produktů a pomohou dosáhnout efektivnějších výsledků.

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik vaší skincare rutiny se skutečně vstřebá do vaší pokožky? Pravděpodobně asi tušíte, že 100 % z každého produktu to nebude, ale dopomoci tomu, aby pokožka absorbovala a zpracovala co největší množství účinných látek, rozhodně můžete. V tomto článku se dozvíte 6 tipů, jak zlepšit vstřebávání kosmetických produktů, abyste mohli rychleji dosáhnout kýžených výsledků.

TIP #1 Dejte si záležet na důkladném vyčištění pleti

Kosmetické produkty se lépe vstřebávají do správně vyčištěné pleti, protože nejsou „blokovány“ vrstvou nečistot, mazu a zbytky make-upu. Možná si myslíte, že ať si umyjete pleť jakýmkoliv způsobem, třeba i pouhou vodou, vždy ji dostatečně vyčistíte. Bohužel tomu tak rozhodně není. Pleť se důkladně vyčistí pouze dvojím čištěním, které spočívá v odstranění make-upu pomocí odličovače na olejové bázi a následném dočištění, nejběžněji mycí pěnou nebo čistícím gelem na vodní bázi.

Dva kroky čištění jsou obzvláště důležité, pokud používáte krém s SPF nebo přímo opalovací krém, make-up a ostatní podobné produkty, které na pleti z principu drží, a proto se hůře odstraňují. 

  • 1. krok odstraní make-up, opalovací krém s SPF a usazené toxiny ze znečištěného prostředí
  • 2. krok vyčistí pleť od zbylých nečistot, bakterií, potu a připraví ji na absorpci následné péče

ODLIČOVACÍ OLEJ - MANDARINKA
Pokud máte mastnou pleť, pravděpodobně se bojíte odličovacího prostředku na olejové bázi, ale úplně zbytečně! Goodie odličovací oleje jsou navrženy tak, aby byly druhým krokem čištění jednoduše smyty, a to bez zanechání jakékoliv mastnoty. Jako bonus pomáhají předcházet zanícenému akné, protože uvolňují póry a černé tečky. Vyzkoušejte, a nebudete litovat! 

TIP #2 Pravidelně provádějte exfoliaci

Exfoliace anebo jednodušeji řečeno pleťový peeling odstraňuje z pleti odumřelé kožní buňky, a právě proto by měl být pravidelnou součástí naprosto každé kosmetické rutiny. Nejstarší mrtvé buňky kůže se jinak hromadí v nejsvrchnějších vrstvách pokožky, kde vytváří fyzickou bariéru, která brání aktivním látkám kosmetických produktů, aby se řádně vstřebávaly do pleti.

Exfoliaci můžete provádět chemicky prostřednictvím produktů s exfoliačními kyselinami, nebo mechanicky pomocí abrazivních materiálů. 

goodie-konjac-kurkuma
KONJAC HOUBIČKA
I něco tak jemného, jako je houbička vyrobená z japonské rostliny, může exfoliovat pokožku. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, pomáhá předcházet ucpaným pórům a zanechává pleť dokonale hladkou. Konjac houbička je přirozeně hypoalergenní a samočisticí. V Goodie si můžete vybrat z několika druhů houbiček speciálně navržených pro jednotlivé typy pleti a konkrétní problémy. Přečtěte si o konjac houbičkách více v článku od Kateřiny Routové a zjistěte, pro koho je jaký druh vhodný, nebo jak vlastně konjac houbička „funguje“. 

TIP #3 Pleť si nahřejte

Teplo může výrazně ovlivnit, kolik látek z produktů péče o pleť pronikne kůží, protože uvolňuje samotnou její strukturu, a tím ji dělá propustnější. Teplá pokožka má tak mnohem lepší absorpci než pokožka studená.

Kosmetiku se proto snažte aplikovat na pleť zahřátou z koupele, nebo až poté, co ji jemně nahřejete teplým ručníkem. 

TIP #4 Skincare rutinu aplikujte zpravidla na vlhkou pokožku

Vlhkost umožňuje látkám průnik do kůže, proto je navlhčená pleť jedním ze základních předpokladů efektivního vstřebávání kosmetických produktů. Můžete používat hned několik osvědčených pleťových sér, olejů a krémů, ale pokud je budete nanášet na nevhodně suchou pleť, nikdy nepřinesou stoprocentní výsledky. Navlhčení je nezbytné zejména před aplikací pečujících olejů, které samy o sobě nemají schopnost pokožku hydratovat, ale uzamykají v ní vlhkost z předchozích kroků péče. 

Pleť je možné zvlhčovat obyčejnou vodou, ovšem v ideálním případě hydrolátem, který navíc působí jako přírodní tonikum, takže pleť osvěží, ošetří a optimálně připraví na další kroky kosmetické péče.

DOPORUČENÍ: Výjimky však potvrzují pravidlo a některé produkty, jako jsou například retinoidy a exfoliační kyseliny, je nutné vždy aplikovat pouze a jedině na pleť suchou.

goodie-orange-water-organic-100ml-cz
POMERANČOVÁ VODA
Hydroláty nemusí být jenom květové! Výjimečná voda z organicky pěstovaných brazilských pomerančů obsahuje vysoké množství přírodních antioxidantů a vitamínů. Pomáhá zmírňovat projevy akné, stahuje rozšířené póry a navrací pokožce přirozenou svěžest. Využijete ji jako tonikum, pleťovou vodu, nebo v péči o vlasy.

TIP #5 Nezapomeňte kosmetické produkty správně vrstvit

Produkty péče o pleť se od sebe liší texturou i konzistencí a musí se během kosmetické rutiny aplikovat ve správném pořadí, aby do pleti skutečně pronikly a zafungovaly tak, jak mají.

Na pleť nanášejte produkty vždy od nejlehčí konzistence (na vodní bázi) po tu nejtěžší (na olejové bázi), ať těžké produkty nezablokují cestu do pokožky těm lehčím. 

  1. tonikum / květová voda
  2. sérum na bázi vody 
  3. krém
  4. sérum na bázi oleje
  5. olej
  6. SPF

TIP #6 Nanesenou péči do pleti zamasírujte 

Zkuste si najít na skincare rutinu o trochu více času a zakončujte ji masáží. Masírování pomáhá aktivním látkám pronikat výrazně hlouběji do pleti, kde působí intenzivněji a rychleji.

Pleť stačí jemně promnout konečky prstů, ale efektivnější způsob, jak kosmetickou péči „zažehlit“ do pleti, představují masážní pomůcky, které jsou přímo koncipovány k tomu, aby zesilovaly účinky aplikovaných produktů.

goodie-ace-massage-set--jade-roller-gua-sha-pink

FACE MASSAGE SET (JADE ROLLER & GUA SHA)
Dovolte si udělat čas sami na sebe a vytvořte si svůj výjimečný opečovávací rituál se skvostnými polodrahokamy. Masážní pomůcky z precizně opracovaného růženínu, nefritu, ametystu a obsidiánu přináší viditelné výsledky - nejenže umožňují kosmetickým produktům lépe pronikat do pleti, ale také vyhlazují vrásky i mimické rýhy, zmírňují otoky pod očima a zpevňují kůži obličeje, zejména pak na bradě.

 

 

Vzhledem k fyziologickým vlastnostem kůže není možné zajistit 100% vstřebatelnost kosmetických produktů, ale výše vyjmenované kroky vám bezesporu pomohou vytěžit z vaší skincare rutiny maximum. Vyzkoušejte je a dejte nám vědět, jakých výsledků jste dosáhli. Autor: Nicola Trompischová
Tisk