Svět o něm poprvé slyšel v 19. století. Skvalan tehdy získali ze žraločích jater a hned si všimli jeho skvělých vlastností. Dnes se vyrábí z udržitelných a obnovitelných zdrojů, především z oliv. Jeho výhodou je nejen dobrá karma, ale také vyšší stabilita. Na pleť je hotový poklad, o čemž vás v tomhle článku přesvědčíme. 

V tomto článku se dozvíte: 

  • O jakou látku se jedná, k čemu je vhodná a kde se vůbec bere?
  • Rozdíl mezi skvalanem a skvalenem, co je pro nás lepší?

Co to je skvalan? 

Jde o takzvaný „suchý olej“. Je možné ho získat ze živočišných zdrojů, ale naštěstí i z těch rostlinných (ke kterým se já osobně přikláním mnohem raději). Z rostlinných zdrojů je nejčastěji získáván z olivového oleje, ale je možné i z jiných olejů. 

Jaké má účinky a proč si ho zamilovat?

Jedná se o rychle se vstřebávající olej. Má velmi silné antioxidační účinky a jeho velká výhoda je, že je velmi podobný našemu kožnímu mazu. Pomáhá pokožku chránit před vnějšími vlivy, uzamyká v pleti vlhkost a tím ji hydratuje a zjemňuje. Je nekomedogenní a kromě toho pomáhá také snížit výskyt vrásek. Pozitivní vliv má ale i na akné i jiná kožní onemocnění. Jeho skvělou vlastností je i skutečnost, že zmírňuje začervenání. 

Proč se skvalan používá do složení produktů?

Protože napomáhá dalším účinným látkám k lepšímu vstřebání, a tak k celkovému lepšímu účinku celého produktu. Proto ho například naleznete i v našem séru s vitamínem C (máme 2 varianty - 5% a 15%). 

GOODIE - Sérum s vitaminem C

PLEŤOVÉ SÉRUM S VITAMINEM C - 5 %

Rozdíl mezi skvalenem a skvalanem v kosmetice

Jejich použití a účinky jsou v podstatě stejné, rozdíl je hlavně ve stabilitě a délce trvanlivosti.

  • Skvalen – Nemá příliš dlouhou trvanlivost. 
  • Skvalan – Je upravený skvalen tak, aby vydržel déle, proto je lepší volbou do produktů. 

Pro koho se skvalan a produkty s ním hodí?

Tím, že se jedná o suchý olej, nemusí se ho bát pleť problematická, mastná ani smíšená. Je ale také doporučován pro zralejší pleť. 

Klinické studie skvalanu

Na skvalan existují i klinické studie, kdy se dal testovat mezi nespočet žen. Drtivá většina žen uvedla, že zaznamenala hydratovanější pokožku, rychlejší regeneraci a celkový lepší vzhled pleti.Co vy a skvalan, máte s ním v kosmetice zkušenosti? Dejte mi vědět na mém InstagramuAutor: Kateřina Routová
Tisk