Lidské poznání a námi používané technologie jsou každý den o krok dál. Nejsou to jen mobilní telefony a jiné chytré věci, které se neustále posouvají. Postupný progres zažívá také věda a výzkum týkající se lidského těla a jemu prospěšných látek. Aktuální novinkou je liposomální technologie. S trochou nadsázky způsobila převrat ve vstřebatelnosti vitaminů a minerálů. O co se jedná? 

Co jsou to liposomy? Látky, které účinně proniknou i tam, kam jiné mají problém. 

Jedná se o mikroskopické částice se superschopností přenosu. Jsou to vlastně takoví malí výkonní transportéři. Umí do těla dopravovat výživné látky a rozvážet je všude možně. Důležitý je jich obal tvořený zdravými tuky (přírodními fosfolipidy). Právě ten při cestě tělem tvoří ochranný kryt, díky němuž ochranná látka doputuje až tam, kam má – skrze stěnu střeva do krevního řečiště a pak dále. 

Pojďme si ale zodpovědět další zásadní otázku: 

V čem je rozdíl oproti „běžným“ vitaminům? 

Klasické vitaminové a minerální doplňky stravy naše tělo dostatečně nevstřebá. Potažmo vstřebá, ale ne na správném místě. Trávicí enzymy a žaludeční šťávy většinu z nich rozloží v žaludečním traktu. Přípravek může obsahovat i větší množství účinné látky, ale na místo určení se stejně zdárně dostane jen malé množství. U liposomálních přípravků je to jinak. Díky své unikátní struktuře se ihned vstřebávají do lymfatického systému a následně do celého těla.

Je tady totiž další důležitý aspekt:

Liposomální vitaminy mají vysokou biologickou dostupnost.

Dostat látku do krve nestačí. Je lepší, když dorazí přímo do buňky. A právě to liposomální přípravky umí. Protože mají svůj výborný (a už zmiňovaný) fosfolipidový obal, proniknou skrz buněčnou stěnu a buňku oblaží. Díky tomu jsou až o 20 % účinnější. Možná máte pocit, že s vámi doplňky stravy nic nedělají. Důvod může být jednoduchý – nedoputují dost daleko. Biologická dostupnost běžných doplňků je zkrátka neuvěřitelně nízká. Dřív alternativy neexistovaly, ale moderní doba nám zase dává na výběr. 

Nalevo vidíte, jak se vstřebávají běžné doplňky stravy. 

Napravo potom skoro až neuvěřitelnou vstřebatelnost produktů vyvinutých liposomální technologií.

Kde liposomální technologie vznikla?

Nepřekvapí, že ve farmaceutickém průmyslu. Právě tam je totiž dobrá absorpce látek v tělesných tkáních velkým tématem. 

Pro většinu z nás zůstává zásadní:

Proč jsou liposomální doplňky stravy dražší než ty normální?

Vždy záleží na konkrétní značce a úhlu pohledu. Faktem ale zůstává, že obyčejné doplňky mají velmi nízkou biologickou dostupnost. Většina aktivních látek při transportu tělem vyprchá, a proto jsou třeba jejich vyšší dávky (a z tohoto důvodu pak také nebývají zrovna levné). Liposomální technologie je mnohem komplikovanější, zaručuje prakticky absolutní absorpci, takže něco stojí. Přepočtěte-li jejich skutečnou účinnost na hodnotu peněz, mají svou cenu. 

Revoluce doplňků stravy je tu! Poznejte vstřebatelnost liposomálních vitaminů na „vlastní kůži“.

Naše liposomální doplňky stravy se vyrábí jedinečnou metodou LipoCellTech bez použití chemikálií a vysokých teplot. 

Zde je pár jejich zásadních vlastností:

  • Obsahují pouze účinné látky a fosfolipidy, nic jiného. 
  • Spolknete je a necítíte žádnou chuť. 
  • Jejich trvanlivost je 2 roky (což u liposomálních produktů není pravidlem).
  • Mohou se skladovat při pokojové teplotě (opět ne samozřejmé). 
  • Vyrábí se bez tepla a tlaku.
  • Nejsou sušeny rozprašováním ani mrazem.
  • Jedná se o velmi stabilní liposomální formu. 

V GOODIE sázíme na kvalitu, a proto v sortimentu nemusíme mít všechno. Stojíme si za těmito produkty: 

Liposomální vitamin C 60 ks

Céčko je od počátku věků obráncem naší imunity. Pomáhá ale také s trávením a jeho účinky byly zaznamenány na bolest kloubů, suchou pokožku a vlasy či pomalé hojení ran. 

>> více o produktu si přečtěte zde <<

Liposomální Joint Power 60 ks

Blahodárná síla pro vaše kosti a klouby. Synergická kombinace MSM, oxidu křemičitého, glukosaminu a kadidlovníku podpoří vitalitu a dodá sílu. 

>> více o produktu si přečtěte zde <<

Liposomální Vitamin D3 + K2 + Magnesium 30 ks

Vitamin D je skvělý, když nemáme dostatek slunečního světla, což v ČR vlastně začíná být problém. Pro optimální vstřebávání D3 je nutné přijmout K2. Při syntéze vitaminu D na jeho aktivní formu, tedy D3, tělo spotřebovává spoustu hořčíku. Takže jsme ho přidali a vytvořili superúčinný mix, který zlepšuje tělesnou i duševní pohodu a podporuje imunitní systém. 

>> více o produktu si přečtěte zde <<Pozor, termín „liposomální“ nechrání žádné zákony. Někteří výrobci ho proto používají jako marketingový termín a pouze smíchají některé fosfolipidy s aktivní složkou. Dávejte proto pozor, co kupujete. 

Nás liposomální přípravky velmi oslovily a ihned cítíme ten rozdíl. Dejte nám vědět, co na ně říkáte vy! Autor: Lída Dubinská
Tisk