Každý rok se těšíme na tu kouzelnou atmosféru Vánoc, ke kterým neodmyslitelně patří i dárky. Bohužel v moderní době se vytratila pravá podstata dárků: udělat někomu radost. Není to o ceně, nebo kvantitě. Říká se totiž, že když darujete dárek, věnujete kus sebe.

Pokud patříte mezi ty, kdo svým blízkým nechce dávat jen „něco“ bez přidané hodnoty, tak vás tento článek zajisté potěší, protože v něm najdete opravdové dárky, navíc s dobrou karmou!

vanocni-inspirace-tipy-na-darky-ktere-potesi-kazdeho-goodie

Kam až sahá historie dárků?

První zmínky o vánočních dárcích dosahují až někam do středověku, kdy si lidé navzájem dávali dárky o svatých nocích. Šlo o maličkosti, které v sobě ale nesly hluboký význam. To, co obdarovaní našli pod stromečkem, nejen upevňovalo vztahy, ale zároveň mělo určitou symboliku. Červená jablka znamenala zdraví a sílu, ořechy přinášely moudrost a dlouhověkost, perníčky představovaly příslib radosti a slasti mládí. Existovalo spoustu pověr a mýtů ohledně dárků, proto byly některé dokonce zakázané.

Co se podle tradic a pověr nesmělo darovat?

  • ostré předměty, nože, jehly, jelikož se věřilo, že ostrost těchto věcí popíchá srdce a promění lásku v bolest
  • perly a kapesníčky, které podle pověr přinášely do domu smutek a pláč
  • jakékoliv černé věci, protože černá barva je symbolem neštěstí a zmaru

Co zabalit pod stromeček v 21. století? 

Každý rok je to stejné, hon za dobrým dárkem začíná v obchodech ještě než stihne opadat barevné listí. Vánoční koledy, které tam hrají, už znáte nazpaměť, protože hypnotizovaně koukáte do regálů na produkty a přemýšlíte nad otázkami jako: „Bude se to líbit?“ nebo „Jak to bude využívat?“.

Pojďte tomu tenhle rok pomoci, obdarovaného určitě potěší vánoční přání, nebo kartička, na kterou můžete dané osobě napsat nejen něco od srdce, ale zároveň i „návod na dárek“, abyste předešli rozpakům a otázkám, co s daným dárkem má dělat.

Inspirujte se při nákupu dárků u našich předků a darujte opravdu něco, co má hluboký význam a přidanou hodnotu. Produkty Goodie jsou přesně takové, protože si zakládáme na etickém a morálním aspektu surovin, pracujeme na dobrých vztazích s dodavateli a vybíráme ohleduplné farmáře a pěstitelé, aby produkty byly šetrné k nám i přírodě a měly nejen prvotřídní vlastnosti, ale hlavně dobrou karmu.

Pokud s námi v tomhle směru souzníte, nechte se inspirovat dokonalými vánočními dárky a balíčky, které jsme pro vás připravili.

Vánoční balíček pro dokonalou pleť

Potěší každého, kdo o svou pleť rád pečuje s láskou a maximální šetrností, obsahuje:

TIP: Mini verze jsou tak akorát na vyzkoušení produktů a nezavazují obdarovaného k žádnému nechtěnému několika měsíčnímu používání jen kvůli vypotřebování velkého balení.

 Vánoční balíček - Dokonalá full skincare

Co napsat na kartičku k balíčku? ⋙ V tomto balíčku najdeš recept na čistou a krásnou pokožku. Pro důkladné vyčištění a rozjasnění pleti aplikuj jílovou masku, ale nezapomeň, že nikdy nesmí zaschnout, proto ji přestříkávej a zvlhčuj růžovou vodou. Aby pleť byla dlouhodobě hydratovaná a přirozeně zdravá, nanášej na ni denní krém s aloe vera a v posledním kroku i arganový olej, který jí dodá pružnost a hebkost. Znovupoužitelné tamponky zajisté využiješ při každodenním čištění pleti, stejně tak jako jemnou konjac houbičku. 

Vánoční balíček pro muže

Dodá šmrnc a pomyslnou třešničku na dortu každému muži! Obsahuje: 

TIP: Mini verze jsou ideální pro náročnější mužské strávníky, aby mohli ochutnat a zhodnotit, zda se součástí jejich jídelníčku mohou stát i zdravější verze konvenčních výrobků. :)  

Vánoční balíček - Pro muže

Co napsat na kartičku k balíčku? ⋙ Místo kávy si zkus dát čekankový nápoj Coffree, zdravější alternativu pro tvoje játra a trávení. Pro tvoji fyzickou a zároveň duševní pohodu nezapomeň na Macu - pomůže s vytrvalostí, pamětí i sexualitou. Jako svačinu po tréninku, nebo pro zahnání mlsné ochutnej kokosové chipsy a krém se slaným karamelem. A protože pánové se musí taky hýčkat, v balíčku najdeš i mýdlo, které tě celého provoní santalovým dřevem. 

Vánoční balíček Čistá hlava, čistá mysl 

Dokonale vyčistí pokožku hlavy a postará se o zdraví vlasů v každém směru. Obsahuje: 

Vánoční balíček - Čistá hlava, čistá mysl

Co napsat na kartičku k balíčku? ⋙ Objem dělá dojem a u vlasů to platí dvojnásobně. Tuhý šampon společně s kondicionérem zlepší kvalitu tvých vlasů a nebudeš u rozčesávání trpět bolestí. Nezapomeň na masku Hair Food, po které budou tvé vlasy nejen rychleji růst, ale na dotek pocítíš i jejich vyživení a hebkost. Pro komplexní péči o klouby, nehty a pokožku si nezapomeň každé ráno přimíchat do čaje lžičku MSM.

Koupelový „must have“

S kombinací čistě přírodní koupelové solikonopné exfoliační rukavice a růžového tělového másla nešlápnete vedle, protože každý z nás potřebuje čas od času pořádně zrelaxovat a uvolnit se.  Co napsat na kartičku k dárku? ⋙ Po každém dni si zasloužíš pořádný odpočinek, nejen po tom náročném. Vůně z koupelové soli uvolní mysl i tělo a společně s konopnou rukavicí, kterou můžeš použít na masáž a peeling, uleví také tvé pokožce a prokrví ji. Růžové máslo dotáhne péči o pleť k úplné dokonalosti, zanechá ji perfektně hydratovanou a hladkou.

Kávový olej ze zelených zrn 

Přírodní životabudič pro pleťové i vlasové buňky ocení skutečně všechny ženy, i ty nejnáročnější. 

TIP: Oleje nejlépe fungují s květovou vodou, udělejte dvojitou radost a darujte ji také. 

kavovy-olej-ze-zelenych-zrn-goodie

Kávový olej ze zelených zrn RAW

Co napsat na kartičku k dárku? ⋙ Za studena lisovaný kávový olej ze zelených zrn v sobě ukrývá vitamíny, antioxidanty i kofein, takže doslova nakopne tvoje buňky k regeneraci. Pomůže ti s kruhy pod očima, celulitidou i striemi a dodá lesk unaveným, suchým vlasům. 

Christmas edition

Opravdovým milovníkům Vánoc uděláte zajisté radost Goodie vánoční edicí, která je skutečně originální, jedinečná a dokonale podtrhne vánoční atmosféru, navíc, jak je u nás zvykem - vždy a jenom v nejvyšší možné kvalitě a v souladu s přírodou.  

Horká čokoláda PerníčekMINI tuhý šampon Christmas Star 

Co napsat na kartičku k dárku? ⋙ Na horké čokoládě s příchutí perníčku si zajisté pochutnáš a v chladném zimním počasí tě řádně prohřeje, ať už budeš kdekoliv, doma či na horském svahu. Tuhý šampon s kurkumou zase dokonale odstraní nečistoty z tvých vlasů a mýdlo s badyánem vánočně provoní tvou pokožku kdykoliv budeš chtít, nejen na Vánoce! 

 

Máte mezi Goodie produkty jiné favority? Nakombinujte je dle libosti do vánoční krabice s milým přáním, nebo svým blízkým darujte voucher v hodnotě 500 Kč, 1 000 Kč a 2 000 Kč, ať si každý sám vybere, co ho z Goodie nejvíce potěší. 

 

 

Nikdy však nezapomeňte, že mnohem více důležitější, než všechny dárky světa, je samotný čas, který strávíte se svými blízkými, nehledě na to, kolik rozdáte, nebo obdržíte dárků.Autor: Nicola Trompischová
Tisk