K čemu slouží? Jak pleťová séra zařadit do své denní rutiny a jsou vůbec potřeba? To vše si povíme v tomto článku.

Dozvíte se:

 • Co že vlastně ta séra jsou
 • Jaké jsou druhy pleťových sér? 
 • Jak je rychle zařadit do své kosmetické rutiny 
 • Potřebujete je vůbec? 

Nechybí ani sumarizace hlavních výhod a doporučení u nás nejoblíbenějších produktů

Co vlastně pleťové sérum je?

Sérum má oproti krémům a olejům více koncentrovaných pečujících látek (až 7x více, než obyčejný krém).  Proto vám správně zvolený produkt pomůže lépe a rychleji dostat pleť do rovnováhy a z toho důvodu je u něj také vyšší cena. V séru najdete vždy určitou aktivní látku, někdy i více. Podle ní a její účinnosti zjistíte, na jakou pleť či na který problém se dané sérum hodí.  

POJĎME SE PODÍVAT NA KONKRÉTNÍ PŘÍKLAD: Třeba perfektně hydratační kyselinu hyaluronovou (o které jsme si více řekli v tomto článku) najdeme většinou v séru ideálním pro pleť dehydratovanou nebo suchou. Aplikuje se vždy na vyčištěnou pokožku pod krém. 

Druhy pleťových sér. Podle čeho vybrat to správné?

Není to oficiální dělení, ale takto je rozděluji  já:

 1. hydratační séra – obsahují například kyselinu hyaluronovou,
 2. séra proti vráskám – budou obsahovat např. retinol či bakuchiol
 3. vyživující séra – mají různé vitaminy, antioxidanty,
 4. olejová séra – obsahují třeba squalane.

A jak je zařadit do rutiny? 

Na úvod přijde vhod zmínit důležitou informaci – séra na sebe lze vrstvit (na kombinace ale obrovský pozor). Napříč rutinou každopádně doporučuji vždy nanést jeden produkt, počkat několik minut než se vstřebá a poté pokračovat s dalším přípravkem.

 • Ranní rutina: Vyčistit si pleť, stříknout květovou vodou/tonikem, použít hyaluronové sérum (nebo jiné, které není na bázi olejů), nakrémovat (nebo do krému přidat kapku olejového séra), až nyní použít olejové sérum (pokud jsme ho již nedaly do krému) a nezapomenout na SPF ochranu.
 • Večerní rutina: Dvoufázové odlíčení (1. fáze: odličovací olej, mléko, 2. fáze: pěna, gel), květová voda/tonikum, sérum bez olejů, večerní krém/olej (případně ještě olejové sérum – kapka může opět přijít přímCoo do krému), oční krém.

Je sérum nutné používat?

Já si bez séra nedokážu rutinu představit. Je to skvělý doplněk, který můžete měnit podle aktuálního stavu pleti a střídat séra v ranní a večerní rutině, nebo během období. Pokud vaše pleť nemá žádný problém (akné, vrásky, pigmentové skvrny, dehydratace atd.), není sérum vyloženě nutnost. Používání séra má ale nespočet benefitů,  proto ho vřele doporučuji.

Jaké zvolit?

Na trhu je opravdu velký výběr produktů. Každý si tedy může najít to své.

Která najdete na GOODIE?

kyselina hyaluronová 2

HYALURONOVÉ SÉRUM S EXTRAKTEM Z MALACHITU 

Má obrovský antioxidační potenciál a uzamyká v pleti vlhkost. Suché či dehydratované pleti dodá při aplikaci na vyčištěnou pleť pod krém intenzivní hydrataci.

 • Sérum s vitamínem C – obsahuje vitamín C ve vůbec nejstabilnější formě, která se na trhu vyskytuje (ascorbyl tetraisopalmitate), je vhodné k redukci pigmentových skvrn, jemných vrásek a na podporu tvorby kolagenu.

ZAJÍMAVOST: Díky obsahu vitaminu E se jedná o silné antioxidační sérum.

Pleťové sérum s vitamínem C - GOODIE

PLEŤOVÉ SÉRUM S VITAMÍNEM C A SKVALANEM

Rozjasňuje, dodává výživu a hydrataci, urychluje hojení. 

Chcete se dozvědět více o vitamínu C a proč je pro naši pleť vhodný? Začtěte se do článku zde

 • Vitaminové sérum s antioxidanty, bakuchiolem a Q10 – bakuchiol je přírodní náhrada retinolu, má stejné účinky, ale bez rizik (retinol se do péče musí zařazovat velmi pomalu a hrozí riziko, že pleť spálí). Je vhodné pro zralou, ale i aknózní pleť.

Vitamínové sérum s antioxidanty a bakuchiolem - GOODIE

VITAMINOVÉ SÉRUM S ANTIOXIDANTY, BAKUCHIOLEM A Q10

Účinně podporuje mladistvý vzhled pleti. 

TIP: V případě lenosti si můžeme pár kapek séra vždy pouze přidat do krému. Pozor ale, ne všechny produkty na to jsou vhodné. Např. sérum s kyselinou hyaluronovou se prostě vždy dává před krémem, na vyčištěnou pleť. 

DŮLEŽITÉ:  Aby nám všechny aktivní látky na pleti fungovaly tak, jak mají, je nesmírně důležitá pravidelná každodenní aplikace SPF ochranného krému, případně pudru či make-upu s minimálním SPF30. Pozor, SPF se večer musí pečlivě odlíčit (dvoufázově!). 

Pojďme si to shrnout. Jaké jsou výhody pleťových sér?

 • Do pokožky se rychle vstřebávají (jsou velmi lehká, takže mají nižší viskozitu),
 • hodí se i na citlivou pokožku (jejich složení totiž bývá jednoduché a čisté),
 • mají potenciál poskytnout viditelnější výsledky rychleji (díky vyšší koncentraci účinných složek),
 • přináší lehký pocit na kůži (protože nejsou těžká a většinou ani mastná). Používáte nějaké sérum?  A jaké je vaše nejoblíbenější?

Dejte nám vědět pod tímto článkem nebo na mém InstagramuAutor: Kateřina Routová
Tisk