Našemu týmu brunetek z GOODIE se daří mít vlasy pěkné a těšit se ze spousty lichotivých komentářů. Jejich péče o vlasy je přitom zcela jednoduchá a jak jinak – přírodní. Pojďme se podívat, co přesně dělají!

Pěkná hříva je zkrátka fuška, žádná samozřejmost. Je toho tolik, co s nimi může být v nepořádku – lámou se, jsou matné (mastné, suché, drsné, doplňte si cokoliv), řídnou, krepatí… Vezmeme to ale pěkně popořádku. Chcete krásné vlasy? Zkuste našich 8 tipů: 

1) Krása začíná uvnitř – vyživujte sebe i své vlasy!

Všichni tak nějak tušíme, že jsme to, co jíme. Věděli jste, že naše vlasy se z velké části skládají z bílkoviny zvané keratin? Je proto důležité jíst vyváženou stravu bohatou právě na bílkoviny. Třeba maso, ale také vejce či luštěniny. Pro zdraví vlasů se dále doporučuje strava bohatá na vitaminy C a E, které pomáhají zvyšovat produkci kolagenu podporujícímu vlasové folikuly a růst vlasů. 

Hydrolozovaný kolagen - GOODIE

HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN

Účinný a přirozený pomocník pro posílení a zahuštění vlasů. Urychluje růst vlasů a brání jejich vypadávání. Kromě toho má pozitivní vliv také na pleť a nehty.  

TIP GOODIE: Naše Kristý si každý den dává Liposomální Joint Power. Obsahuje mj. kadidlovník a MSM (organickou síru), která simuluje produkci keratinu. Právě jemu přičítá, že jsou její vlasy lesklé, silné, objemné a nevypadávají. MSM máme i samostatně, mrkněte tady

2) Dýchejte

Co mají všechny členky našeho týmu kromě barvy vlasů společného? Pravidelně meditují

Opakujte po nás: 

nádech nosem, výdech ústy

nádech nosem, výdech ústy

nádech nosem, výdech ústy

Jasně, teď trochu přeháníme. Ale přeci jen – naše vlasy jsou součástí našeho těla. Pokud jsme ve stresu, odnáší to naše pokožka, tedy i ta na hlavě. Vyrovnaná mysl je klíčem ke všemu, tedy i ke krásným vlasům. 

3) Používejte správný šampon a kondicionér

Správný šampon je základ. Pořizujte si pouze takový šampon, který souhlasí s vaším typem vlasů (normální, suché, mastné) a zbytečně svůj výběr nekomplikujte. Stejně tak s kondicionérem. Ruce pryč od produktů obsahujících ftaláty (označení DBP či DEP), parabeny, sulfáty (SLS a SLES), polyethylenglycol nebo třeba diethanolamin (DEA). Ke kráse a zdraví stačí příroda, syntetika není potřebná

TIP: Kondicionér vždy aplikujte pouze na konečky a střední délku vlasů. Pokud se vám vlasy mastí, kondicionér nikdy nedávejte až k hlavě. 

Přírodní tuhý šampon - GOODIE

TUHÝ PŘÍRODNÍ ŠAMPON - LEVANDULE A MEDUŇKA 

Krásně voní, bohatě pění a vlasy umyje i vyživí. Tento se hodí pro normální až mastné vlasy. Všechny naše tuhé šampony si prohlédnete zde

4) Méně je více – co se týče produktů na vlasy i mytí

Že jsme minimalisté, je asi už ze zaměření našeho e-shopu jasné. Skutečně si nemyslíme, že musíme mít koupelnu plnou kosmetických přípravků. Stačí pár účinných stálic. A mytí? Záleží na osobní preferenci, nicméně řada výsledků na Google hovoří, že je plně dostačující si vlasy mýt obden nebo každé dva až tři dny. Časté mytí může vést k lámání vlasů – hrozí totiž, že si je až moc vysušíte. V tomto ohledu se nám osvědčilo testování pro nás nejlepší varianty. Zkuste si vlasy mít častěji, pak zase méně a sledovat rozdíl – nejen momentální, ale především celkové kvality vlasů. 

DOPORUČENÍ: Teplota vody při mytí vlasů by neměla být příliš vysoká ani nízká. Horká voda způsobuje podráždění pokožky a vlasy se více mastí, studená voda zase vlasy dostatečně neumyje. 

5) Pečujte o svou vlasovou pokožku

Čistá a zdravá pokožka je předpokladem úspěchu. Pokud chcete mít dokonalé vlasy, dopřávejte své kůži jednou za čas masáž např. hořčičným olejem. Ten je totiž skutečným přeborníkem v péči o pokožku. Doporučuje ho i naše známá tricholožka při problémech se seboreou. 

JAK NA SUŠENÍ? Nejpřirozenější je nechat vlasy jen tak uschnout. Vlasy se díky tomu nepřesušují a nelámou. Někdo může namítat, že to není zdravé a na hlavě se mohou rozšířit plísně a mikroorganismy. Ale na druhou stranu – vážně si myslíte, že naše prababičky měly potíže s vlasovou pokožkou, když si vlasy nefénovaly? Asi s tou mokrou hlavou nechodily spát… 

6) Dopřávejte svým vlasům extra výživu

Masky jsou skvělé – vlasům dodají mnohem více živin, častokrát je i zhydratují, podpoří jejich pružnost a celkově je ozdraví. Zde máme několik tipů:

  • Místo drogerkové masky použijte tu naší – HAIR FOOD. Víte, proč vlasová kosmetika často používá silikony? Protože dělají vlasy krásnější a lesklejší. Kombinace esenciálních mastných kyselin v brokolicovém extraktu (na kterém jsme tohle „jídlo pro vlasy“ založili) působí téměř identicky. Narozdíl od silikonů je ale velmi dobře vstřebatelný, vlasy hydratuje po celé jejich délce a při dlouhodobém používání vede ke zdravým a vitálním vlasům. 

Hair food - GOODIE

HAIR FOOD S BERGAMOTEM A BROKOLICOVÝM EXTRAKTEM

Naše novinka zajišťující blahodárnou výživu, hydrataci a regeneraci je skvělou alternativou běžným maskám na vlasy.  

7) Češte se správně

Zdánlivá banalita může mít výrazný vliv na stav vašich vlasů. Jak se češete? Buďte vždy jemní a snažte se vlasy netahat, nelámat, nervat za ně. Správné je začít vždy od konečků a poté postupovat výše, postupně až ke kořínkům. Až rozčesané vlasy kartáčem projíždějte odshora dolů. Nezapomínejte ani na česání před mytím vlasů. Když jsou vlasy mokré, jsou náchylné k lámání. Zamotané a rozcuchané vlasy proto usměrněte ještě před tím, než je namočíte. 

TIP: Za lámání vlasů často může i příliš těsné utažení gumičkou. Nesvazujte si proto vlasy příliš pevně a myslete i na to, že látková a měkká gumička je pro vlasy šetrnější. 

8) Vlasy pravidelně stříhejte

Se stříháním vlasů se to má jako s květinami a hnojením. Jednou za čas jím to udělá dobře. Zastřihování se doporučuje cca jednou za 6-8 týdnů (když vlasy rostou pomalu, pak méně). Zbavení se roztřepených konečků vlasům uleví a budou silnější, objemnější a zdravější



Co vy a péče o vlasy? Máte nějaké osvědčené triky, které zde nepadly? Budeme rádi, když nám je dáte vědět!



Autor: Lída Dubinská
Tisk