Aktivní uhlí z kokosových skořápek vyniká vysokou absorpční kapacitou. Hodí se jak pro vnější užití k podpoře očisty organismu i pro vnější aplikaci k detoxikaci pokožky či k filtraci vody. Představuje rostlinnou alternativu ke klasickému živočišnému uhlí, takže ho ocení i vegani. Při užívání aktivního uhlí ale nezapomeňte na dostatečný časový odstup alespoň 4 hodiny od užití léků či výživových doplňků. 

Máme zde pro vás 1 produkt
Máme zde pro vás 1 produkt

Účinky aktivního uhlí

Mezi účinky aktivního uhlí patří například abrazivní a čistící účinky na pokožku těla.. Dále se používá v ústní dutině (například k bělení zubů). Oceňuje se pro své detoxikační účinky, kdy na sebe přitahuje nejrůznější toxiny, bakterie, viry, alergeny a karcinogeny usazené v těle. 

Další zdravotní benefity

Mezi zdravotní benefity aktivního uhlí patří široké spektrum výhod pro vnější i vnitřní použití. Při vnitřním použití je jeho největší výhodou detoxikační, antibakteriální a protizánětlivý účinek. V případě vnějšího použití je možné jeho využití jako součást různých kosmetických produktů (například pleťových masek, micelárních vod, zubních past apod.). Pomáhá čistit ucpané póry a odstraňovat černé tečky, detoxikuje a zmatňuje pleť.

Využití k potravinářským účelům

Kromě vnitřního a vnějšího použití se dá aktivní uhlí využít také k potravinářský účelům. Skvěle totiž dokáže zpestřit vzhled nejrůznějších nápojů a pokrmů. Využijete ho třeba do smoothie drinků, zmrzlin nebo kaší.