Aktivně proti toxinům s AKTIVNÍM UHLÍM

Každý jistě známe první pomoc při střevní chřipce – živočišné uhlí. Už méně z nás ale ví, že v současné době je daleko účinnější a čistší variantou aktivní rostlinné uhlí. Jeho mnohostranné využití z něj dělá nepostradatelného pomocníka v domácnosti. A pokud dáváte přednost cenově dostupným, ale zároveň účinným produktům, určitě si aktivní uhlí oblíbíte.

 

AdobeStock_130033176

 

VÝROBA

Aktivní uhlí je získáváno kalcinací skořápky kokosového ořechu při teplotách 200-300 stupňů celsia. Dále dochází k tepelné aktivaci za přítomnosti vodní páry, při které se teplota pohybuje mezi 900-1000 stupni. Vzniká tak uhlí, které je díky velkému množství rozdílných pórů výborným adsorbentem - na rozdíl od živočišného uhlí, které látky absorbuje.

 

?
CO JE TO ADSORBENT?
Adsorbent je látka vázající látky z roztoku. Takto navázané látky se nevstřebávají, ale společně s adsorbční látkou se vylučují z našeho těla ven.

 

Pro tuto vlastnost je aktivní uhlí známé jako bojovník proti akutním průjmům a intoxikacím, protože zabraňuje vstřebávání jedovatých látek do organismu.

 

SLOŽENÍ

Aktivní  uhlí je 100% přírodní, čistý a rostlinný produkt, vyrobený ze skořápek kokosového ořechu.

 

VYUŽITÍ

1. LÉKAŘSTVÍ 

Jak jsme již zmínili, tento druh uhlí má neopomenutelné zásluhy coby lék na problémy s trávením. Kromě akutních případů ho můžeme použít preventivně, pokud víme, že naše tělo čeká zápřah v podobě nezdravého stravování (například u štědrovečerní večeře apod.). Působí při otravách nejen jídlem, ale i při bodnutí hmyzem nebo dokonce hadím uštknutí.

 

2. DETOXIKACE

Obecně se uvádí, že 1g aktivního uhlí 30 min. před jídlem a 1g hned po jídle značně redukuje plynatost a další trávicí potíže. Pokud ho budeme takto užívat při snídani, obědě a večeři (6x denně) po dobu 1-2 týdnů, naše tělo se bude detoxikovat. Tento způsob očisty je nazýván Černý detox a je prováděný především pro očistu střevních klk. Při detoxikaci je ale nutné mít na mysli, že pouhá očista od projevů nesouladu nestačí. Vždy je nutné poznat příčiny problémů a pracovat přednostně na nich. Dále je nutné vědět, že aktivní uhlí nejen že odstraňuje těžké kovy (olovo, hliník ad.), škodlivé a radioaktivní látky, ale také adsorbuje některé léky, které se běžně užívají. Patří mezi ně například antikoncepce, aspirin, penicilin ad.

Obecně platí, že se vnitřní užívání aktivního uhlí nedoporučuje dětem do 3-4 let.

 

3. POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL

Pro svou černou barvu je aktivní uhlí využíváno jako rostlinné barvivo. Pomocí uhlí se také vyrábí pitná voda.

AdobeStock_194110593

 

4. KOSMETIKA

I. PLEŤ

Aktivní masky, mýdla, peelingy. Prášek z aktivního uhlí perfektně čistí, redukuje přebytečný maz, ale současně vyživuje i pokožku smíšenou a vysušenou. Buďte opatrní při nanášení na extrémně citlivou nebo nemocnou pleť. Čistící procesy mohou kůži podráždit.

 

II. ZUBY

Pokud na mokrý kartáček nasypeme trochu prášku, výborně tak odstraníme plak a usazeniny z jídla. Zuby se zbaví vnější pigmentace a jsou viditelně bělejší. Aktivní uhlí také potlačuje zápach z úst.

 

III. ŠAMPÓN

Přidáním uhlí do šampónu (nejlépe domácí výroby) zvyšujeme čistící vlastnosti. Doporučujeme ho například přidat do připraveného šampónu z jílu, který je velice snadný na výrobu (viz. článek o jílech). Takto připravená směs redukuje přebytečný maz, aniž by vysušovala pokožku hlavy a účinně odstraňuje zbytky stylingových přípravků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení