Jeďte na zelenou aneb Doporučujeme nejlepší zelené superpotraviny

Posilují imunitu, detoxikují tělo a už jenom pohled na ně osvěží. Mluvíme o superpotravinách, tentokrát se ale zaměříme jenom na ty zelené. V čem jsou účinné a proč bychom je měli zařadit do svého jídelníčku? A které doporučujeme my? Náš dnešní jarní článek pěkně napoví! ????

 

Superpotraviny – prvotřídní nálož živin

O superpotravinách už jsme obšírnější článek psali, ale opakování je matka moudrosti. Žádná z potravin náš organismus sama o sobě nespasí, zdraví se odvíjí od celé řady faktorů a vždy je důležité se hýbat, dostatečně spát a snažit se o duševní pohodu. Superpotraviny ale mají v porovnání s jinými potravinami výrazně vyšší obsah zdraví prospěšných látek, hlavně vitamínů, vlákniny, minerálů a antioxidantů, a vyplatí se je proto zařadit do vyváženého jídelníčku, který mezi výše zmiňované faktory patří. Teď na jaře si tělo některých z nás očistu samo žádá a detox přijde vhod i tehdy, pokud propadáme jarní únavě. Zelené superpotraviny jsou k tomu ideálním pomocníkem. 

 

Chlorella

Roste ve sladké vodě jako mikro řasa. Pomáhá podporovat imunitní systém, což se dnes extra hodí, a pomáhá také s hubnutím, je totiž velkým pomocníkem při detoxikaci a trávení. Co v našem organismu dělá? V trávicím systému podporuje produkci bakterií a probiotik, čímž navozuje rovnovážný stav. Ne nadarmo se říká, že se zdraví každého jedince opírá o zdraví jeho střev. Kromě toho na sebe také navazuje toxiny v podobě chemikálií a těžkých kovů a vylučuje je rychle z našeho těla. V době, kdy jsme zahlceni různou chemií z potravin i ovzduší, nám proto přináší přesně to, co potřebujeme. Je bohatá na vitamíny A, B1, B6, B12, C a E, obsahuje hořčík (ten zlepšuje hladinu cukru v krvi a udržuje zdravé srdce) a také draslík, železo a vápník

 

Spirulina

Opět přírodní řasa,  typická svou ,,vodní” pachutí i vůní, a  stejně věhlasná jako výše zmiňovaná chlorella. Je perfektním parťákem pro hubnutí, při cvičení totiž pomáhá zvyšovat spalování tuků a hodí se jako skvělý doplněk ke každé pohybové aktivitě. Spirulina se ale osvědčila i při léčbě senné rýmy (což bude brzy aktuální téma), diabetu, pomáhá odbourávat stres, únavu, úzkosti i tlumit příznaky PMS. Je skvělá na pleť a její účinky můžete rychle pocítit díky naší skvělé masce.  Svým složením je velmi bohatá na bílkoviny a je neuvěřitelným zdrojem antioxidantů, vitamínů B, C, A, E, K a dalších živin. Obsahuje zinek, aminokyseliny, fosfor a hořčík

Mladý ječmen

Ne ječmen v podobě, jak ho známe z lánů obilí, ale úplně rané stádium ječmene setého, zkrátka takový malý mladý zelený výhonek. Cení se hlavně proto, že odstraňuje překyselení, jednu z hlavních příčin vzniku civilizačních chorob a oslabení imunitního systému. Obsahuje 20 aminokyselin z nichž 8 si naše tělo neumí vytvořit samo (aminokyseliny jsou nesmírně důležité, tvoří totiž základ bílkovin a ty jsou zase nezbytné pro vytváření buněk, opravu poškozených tkání a přísun energie). Kromě toho je ale bohatý i na enzymy, což jsou zase takové zapalovací svíčky v našem organismu a pokud je nemáme, jsme unavení, špatně trávíme a v těle si uchováváme spoustu toxinů. Když to shrneme, mladý ječmen obsahuje draslík, vápník, zinek, hořčík, železo, měď, fosfor, mangan, vitamin A, B1, B2, B6, kyselinu listovou a pantotenovou, no zkrátka pořádný zdraví prospěšný mega mix! 

 

Mladá pšenice

Pěstovat se začala snad již 6000 let př. n. l. Jedná se o nedozrálou pšenici setou, obilnou trávu. Říká se, že panák lisované šťávy z mladé pšenice nakopne víc než šálek kávy. Její účinky jsou skvělé a široké. Detoxikuje, zbavuje překyselení, je užitečná při hubnutí, pomáhá se zažíváním. Je vhodným doplňkem stravy při poruchách spánku, chudokrevnosti, obezitě, ale také onemocněním jater. Obsahuje toho hroznou fůru, ale máme-li opět jmenovat, chceme vypíchnout celé spektrum vitamínu B, vitamín C, E a K, z minerálů potom draslík, fosfor, hořčík, jód, kobalt, mangan, z aminokyselin alanin, arginin, cystein, z enzymů chlorofyl a cholin

 

My tyhle čtyři zelené superfoods smíchali do jednoho super účinného mixu!

Green power supermix

Pomáhá k celkovému pročištění, podporuje funkci jater a trávicího systému, pomáhá regulovat tělesnou hmotnost, reguluje hladinu cukru v krvi, celkově povzbuzuje organismus a je složen pouze z BIO a nejšetrněji zpracovaných surovin. Zkrátka dává organismu zelenou a umožňuje jet na vitální vlně! 

Snímek obrazovky 2020-01-09 v 19.29.32

A co vy? Užíváte zelené superpotraviny? Jak na vás působí? Dejte nám vědět na našich sociálních sítích a mějte prima jarní dny! ????


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení