Přírodní antiparazitikum KŘEMELINA

Každého čtvrt roku bychom měli odčervit naše domácí mazlíčky. Jedna tabletka pořádné dávky chemie vyžene z domácích zvířat nejen nežádoucí červy, ale někdy i poslední večeři. Málokomu by se podobná léčba líbila i u lidí, ale ruku na srdce – myslíte, že je možné, aby byl člověk vůči parazitům imunní?

 kremelina01

Dnes je již vědecky prokázané, že lidský organismus je napadený parazity a plísněmi podobně, jako u ostatních druhů zvířat. S tím rozdílem, že člověk se naučil odčervovat domestikovaná zvířata, ale nikoliv sebe. Přitom rozšíření těchto škůdců v našem těle je víc než zřejmé. Zvýšená únava, oslabená imunita, potřeba dlouhého spánku, zápach z úst, špatná stolice – to vše jsou typické znaky přemnožených bakterií, kvasinek a červů v těle. Současné stravování bohužel situaci nevylepšuje. V hojném množství konzumujeme potraviny, které vytvářejí parazitům velice líbivé prostředí – cukry, bílé pečivo, mastná a smažená jídla, mléčné výrobky, špatně omyté ovoce a zelenina apod.

 

CO JE KŘEMELINA?

Křemelina je přírodní surovina. Jde o sypkou horninu, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčných řas). Můžete ji znát také pod názvem diatomit.

 

Velice jemný prášek téměř jílovité konzistence může mít odlišné složení, podle něhož je dále využíván. Křemelina, kterou známe z průmyslu, je úplně jinou horninou, než kterou využívají zvířata nebo dokonce lidé. Prášek vhodný pro konzumaci člověkem je nejčistším druhem. Hlavní složkou je oxid křemičitý, který musí být v tomto případě obsažen minimálně z 90%. Obsahuje tedy důležitý křemík, také hořčík, vápník, sodík, železo a další stopové prvky.

 

NA CO JE DOBRÁ?

Křemelina je skvělé přírodní antiparazitikum. Zároveň nás zbavuje plísní a hlenů usazených ve střevech. Dodává do našeho těla křemík, který přispívá ke stavbě kostí, podporuje zdravý růst vlasů, nehtů, zpevňuje pokožku. Má protizánětlivé účinky, urychluje hojení ran a zároveň působí dezinfekčně.

 

?
Víte, že...
první průmyslové využití křemeliny bylo na výrobu dynamitu? Složky bylo možné zpracovávat tak, aby nedošlo k bezprostřednímu nebezpečí výbuchu.

 

JAK FUNGUJE?

Pokud bychom se na křemelinu podívali pod mikroskopem, uvidíme její válečkovitý tvar. Tyto válečky obsahují maličké otvory, které zachycují a absorbují nežádoucí látky v těle.

 

kremelina

 

I přes to, že je prášek křemeliny na oko opravdu velmi jemný, její mikročástečky jsou velice tvrdé a ostré a pro parazity působí jako ničivé žiletky. Paraziti žijící na stěnách střev mají při kontaktu s křemelinou narušený trávicí systém a umírají. Naše tělo je poté vyloučí.

 

V krevním oběhu pomáhá křemelina také ničit špatné tuky, proto je uváděna jako vhodný doplněk pro lidi s vysokým cholesterolem.

 

Pročištěná střeva umožňují vstřebávání důležitých živin a doplňků stravy, které předtím naše tělo vyloučilo nevyužité. Zvyšuje se imunita, necítíme se tolik unavení a náš metabolismus pracuje rychleji.

 

DETOXIKACE

Z výše uvedených důvodů je křemelina vhodná pro celkovou detoxikaci organismu. V první řadě je opravdu nezbytné zvolit prášek nejvyšší kvality. Lze tuto očistu provádět i domácím mazlíčkům, pro které můžete zvolit kvalitu trochu odlišnou.

 

Obecně se uvádí 1-2 čajové lžičky 1-2 denně. V praxi to vypadá tak, že raději začneme na malém množství – například půl lžičky ráno a půl lžičky večer. Pokud očista probíhá bez problému, zvýšíme dávku až na jednu vrchovatou lžičku ráno a jednu večer. Prášek přidáme do jakéhokoliv nealkoholického nápoje nebo jídla pokojové teploty. Při vysokých teplotách se mohou poničit ostré krystalky, které parazity likvidují. Detoxikace se provádí po dobu dvou měsíců, po kterých následuje dvoutýdenní pauza, nebo si můžeme dobu rozdělit na měsíc s týdenní pauzou. Zvířatům přidáváme po tuto dobu 1-2 lžičky denně do jídla.

 

Příjemná zpráva je, že křemelina nemá téměř žádnou chuť, proto ji můžete zamíchat do džusů, vody, smoothie, kaší...zkrátka kam vás napadne. Přebytečné množství vaše tělo vyloučí, takže se nemusíte mít strach z předávkování..

 

KŘEMELINA A DALŠÍ VYUŽITÍ

Pokud máte doma malé děti, nebo jen neradi uklízíte chemií, určitě vás potěší, že křemelinou můžete i skvěle poklidit. Pomůže vám:

 

1. UMÝT NÁDOBÍ

Prášek nasypaný na houbičku vyčistí vaše talíře.

 

2. VODNÍ KÁMEN

Zbavit se vodního kamene (především na chromových bateriích).

 

3. ZNIČIT ŠKŮDCE

Nasypte křemelinu do skříněk, špajzů, dřezů. Tento přírodní a nejedovatý insekticid narušuje vnější povrch drobného hmyzu, který po kontaktu s práškem umírá.