Skvalan – složka kosmetiky, kterou bude vaše pleť milovat

Svět o něm poprvé slyšel v 19. století. Skvalan tehdy získali ze žraločích jater a hned si všimli jeho skvělých vlastností. Dnes se vyrábí z udržitelných a obnovitelných zdrojů, především z oliv. Jeho výhodou je nejen dobrá karma, ale také vyšší stabilita. Na pleť je hotový poklad, o čemž vás v tomhle článku přesvědčíme. 

 

GOODIE - blog - Co to je skvalan

 

V tomto článku se dozvíte: 

  • O jakou látku se jedná, k čemu je vhodná a kde se vůbec bere?
  • Rozdíl mezi skvalanem a skvalenem, co je pro nás lepší?

Co to je skvalan? 

Jde o takzvaný „suchý olej“. Je možné ho získat ze živočišných zdrojů, ale naštěstí i z těch rostlinných (ke kterým se já osobně přikláním mnohem raději). Z rostlinných zdrojů je nejčastěji získáván z olivového oleje, ale je možné i z jiných olejů. 

Jaké má účinky a proč si ho zamilovat?

Jedná se o rychle se vstřebávající olej. Má velmi silné antioxidační účinky a jeho velká výhoda je, že je velmi podobný našemu kožnímu mazu. Pomáhá pokožku chránit před vnějšími vlivy, uzamyká v pleti vlhkost a tím ji hydratuje a zjemňuje. Je nekomedogenní a kromě toho pomáhá také snížit výskyt vrásek. Pozitivní vliv má ale i na akné i jiná kožní onemocnění. Jeho skvělou vlastností je i skutečnost, že zmírňuje začervenání. 

Proč se skvalan používá do složení produktů?

Protože napomáhá dalším účinným látkám k lepšímu vstřebání, a tak k celkovému lepšímu účinku celého produktu. Proto ho například naleznete i v našem séru s vitamínem C (máme 2 varianty - 5% a 15%). 

GOODIE - Sérum s vitaminem C

PLEŤOVÉ SÉRUM S VITAMINEM C - 5 %

 

Rozdíl mezi skvalenem a skvalanem v kosmetice

Jejich použití a účinky jsou v podstatě stejné, rozdíl je hlavně ve stabilitě a délce trvanlivosti.

  • Skvalen – Nemá příliš dlouhou trvanlivost. 
  • Skvalan – Je upravený skvalen tak, aby vydržel déle, proto je lepší volbou do produktů. 

Pro koho se skvalan a produkty s ním hodí?

Tím, že se jedná o suchý olej, nemusí se ho bát pleť problematická, mastná ani smíšená. Je ale také doporučován pro zralejší pleť. 

Klinické studie skvalanu

Na skvalan existují i klinické studie, kdy se dal testovat mezi nespočet žen. Drtivá většina žen uvedla, že zaznamenala hydratovanější pokožku, rychlejší regeneraci a celkový lepší vzhled pleti.

Co vy a skvalan, máte s ním v kosmetice zkušenosti? Dejte mi vědět na mém Instagramu
 

Autor článku: Kateřina RoutováPřihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení