TOP 4 detoxikační byliny pro očistu těla

TOP 4 detoxikační byliny pro očistu těla

Detoxikace v lidském těle funguje nonstop, avšak ne vždy s maximální efektivitou. Naštěstí dokážeme jednotlivé procesy pozitivně ovlivnit tím, jaké látky přijímáme ze stravy a přírodních přípravků.

Seznamte se 4 bylinami s detoxikačními účinky, které podpoří činnost orgánů, a tím i celou přirozenou očistu těla po celý rok včetně období jarního detoxu.


3 pravidla pro maximálně účinnou a efektivní suplementaci

3 pravidla pro maximálně účinnou a efektivní suplementaci

O doplňcích stravy je v oblasti zdravého životního stylu v poslední době slyšet ze všech stran. Moderní doba si kvůli hospodaření s půdou, která v důsledku toho ztrácí minerály a vlivem čím dál většího množství lidí s různými typy zdravotních problémů bohužel suplementaci ve většině případů žádá. Náš životní styl se zkrátka v dnešní době obrovsky vzdaluje od toho, co je nám jako lidskému druhu přirozené, a doplňky stravy pro nás představují přiblížení k potenciálně větší rovnováze.

Jsou si však všechny doplňky rovny, nebo ne? Kterým dávat přednost a proč? Všechny podstatné informace pro vás přehledně do jednoho článku sepsala studentka naturopatie Karolína Tomaides.


Co to jsou bylinné tinktury a proč jsou zdraví prospěšné

Co to jsou bylinné tinktury a proč jsou zdraví prospěšné

Věříte v sílu přírody a je vám proti srsti si dávat syntetické vitaminy? Tinktury jsou méně známé přírodní prostředky pro podporu zdraví a vitality. Možná jste po nich už pokukovali, ale není vám jasné, jak je užívat a zda jsou účinné. V tomto článku si vše podstatné objasníme. 


Zelené superpotraviny, které odlehčí tělu i mysli na začátku roku

Zelené superpotraviny, které odlehčí tělu i mysli na začátku roku

Začátek roku se neodmyslitelně pojí s určováním nejrůznějších druhů předsevzetí, které se často týkají naší váhy a našeho zdraví. Vánoce se navíc mnohdy nesou v duchu obžérství a zařazení potravin, po kterých možná během celého roku ani okem nezavadíme. Co je tedy ideálnějším prvním krokem do nového roku, než odlehčení zatíženému trávení a celkovému pročištění organismu ve skutečně zdravém stylu? V tom nám mohou nejlépe pomoci právě populární zelené superpotraviny, které jsou součástí i mnoha jarních detoxů. 


Chlorofyl: Životodárná krev rostlin

Chlorofyl: Životodárná krev rostlin

Tohle rostlinné barvivo zná asi každý. Pokud ho rostliny, přesněji řečeno jejich orgány obsahují, jsou krásně zelené a dokážou přeměňovat energii slunečního svitu na energii, která pohání jejich vlastní organismus. Tomuto procesu se říká fotosyntéza a je v podstatě prvotní branou, kterou se energie dostává do potravního řetězce.


Kanabinoidy CBD

Kanabinoidy CBD

Dlouho se mluví o marihuaně a jejich léčivých schopnostech nejen na psychické, ale i fyzické zdraví. Ne každý je ale ochoten absolvovat omamný stav, který THC (tetrahydrokanabinol) navozuje. Marihuana ovšem obsahuje více fytokanabionidů, například látka zvaná CBD (kanabidiol) je v posledních letech vědci hojně zkoumána a byla dokonce nazvána zázračnou.


Jeďte na zelenou aneb doporučujeme nejlepší zelené superpotraviny

Jeďte na zelenou aneb doporučujeme nejlepší zelené superpotraviny

Posilují imunitu, detoxikují tělo a už jenom pohled na ně osvěží. Mluvíme o superpotravinách, tentokrát se ale zaměříme jenom na ty zelené. V čem jsou účinné a proč bychom je měli zařadit do svého jídelníčku? A které doporučujeme my? Náš dnešní jarní článek pěkně napoví! 


Co  jsou adaptogeny? Přírodní léky pro duši i tělo!

Co jsou adaptogeny? Přírodní léky pro duši i tělo!

Už jste slyšeli o smart drugs? Jedná se o adaptogeny, přírodní látky pomáhající organismu překonávat zátěž. Ta bývá nejen psychického rázu, ale často představuje zranění, působení virů nebo nezdravého prostředí. Adaptogeny, kterým se říká také biostimulátory, harmonizátory, nebo rostliny nesmrtelnosti, umí pomoci ve všech stresových situacích a dodávat sílu při změněných podmínkách. 

Další