Maca a hormony: Je maca fytoestrogenní? A jak opravdu působí na hormonální systém?

Maca a hormony: Je maca fytoestrogenní? A jak opravdu působí na hormonální systém?

Jakým způsobem může maca peruánská ovlivňovat hormonální systém? Působí maca estrogenně, nebo ne?  Možná jste se setkali s protichůdnými tvrzeními ohledně obsahu fytoestrogenů v mace? Jak to tedy doopravdy je?

Přečtěte si nejnovější informace, které přinášejí experimentální studie. Dozvíte se především zda a jak působí maca peruánská na hormonální rovnováhu především u žen.


TOP 4 detoxikační byliny pro očistu těla

TOP 4 detoxikační byliny pro očistu těla

Detoxikace v lidském těle funguje nonstop, avšak ne vždy s maximální efektivitou. Naštěstí dokážeme jednotlivé procesy pozitivně ovlivnit tím, jaké látky přijímáme ze stravy a přírodních přípravků.

Seznamte se 4 bylinami s detoxikačními účinky, které podpoří činnost orgánů, a tím i celou přirozenou očistu těla po celý rok včetně období jarního detoxu.


3 pravidla pro maximálně účinnou a efektivní suplementaci

3 pravidla pro maximálně účinnou a efektivní suplementaci

O doplňcích stravy je v oblasti zdravého životního stylu v poslední době slyšet ze všech stran. Moderní doba si kvůli hospodaření s půdou, která v důsledku toho ztrácí minerály a vlivem čím dál většího množství lidí s různými typy zdravotních problémů bohužel suplementaci ve většině případů žádá. Náš životní styl se zkrátka v dnešní době obrovsky vzdaluje od toho, co je nám jako lidskému druhu přirozené, a doplňky stravy pro nás představují přiblížení k potenciálně větší rovnováze.

Jsou si však všechny doplňky rovny, nebo ne? Kterým dávat přednost a proč? Všechny podstatné informace pro vás přehledně do jednoho článku sepsala studentka naturopatie Karolína Tomaides.


Co to jsou bylinné tinktury a proč jsou zdraví prospěšné

Co to jsou bylinné tinktury a proč jsou zdraví prospěšné

Věříte v sílu přírody a je vám proti srsti si dávat syntetické vitaminy? Tinktury jsou méně známé přírodní prostředky pro podporu zdraví a vitality. Možná jste po nich už pokukovali, ale není vám jasné, jak je užívat a zda jsou účinné. V tomto článku si vše podstatné objasníme. 


Zelené superpotraviny, které odlehčí tělu i mysli na začátku roku

Zelené superpotraviny, které odlehčí tělu i mysli na začátku roku

Začátek roku se neodmyslitelně pojí s určováním nejrůznějších druhů předsevzetí, které se často týkají naší váhy a našeho zdraví. Vánoce se navíc mnohdy nesou v duchu obžérství a zařazení potravin, po kterých možná během celého roku ani okem nezavadíme. Co je tedy ideálnějším prvním krokem do nového roku, než odlehčení zatíženému trávení a celkovému pročištění organismu ve skutečně zdravém stylu? V tom nám mohou nejlépe pomoci právě populární zelené superpotraviny, které jsou součástí i mnoha jarních detoxů. 


Chlorofyl: Životodárná krev rostlin

Chlorofyl: Životodárná krev rostlin

Tohle rostlinné barvivo zná asi každý. Pokud ho rostliny, přesněji řečeno jejich orgány obsahují, jsou krásně zelené a dokážou přeměňovat energii slunečního svitu na energii, která pohání jejich vlastní organismus. Tomuto procesu se říká fotosyntéza a je v podstatě prvotní branou, kterou se energie dostává do potravního řetězce.


Kanabinoidy CBD

Kanabinoidy CBD

Dlouho se mluví o marihuaně a jejich léčivých schopnostech nejen na psychické, ale i fyzické zdraví. Ne každý je ale ochoten absolvovat omamný stav, který THC (tetrahydrokanabinol) navozuje. Marihuana ovšem obsahuje více fytokanabionidů, například látka zvaná CBD (kanabidiol) je v posledních letech vědci hojně zkoumána a byla dokonce nazvána zázračnou.

Další