10 + 1 tip na zdravé a udržitelné hubnutí

10 + 1 tip na zdravé a udržitelné hubnutí

 Zdravé a udržitelné hubnutí není žádná věda, ale přesto může být neuvěřitelně těžké. Dostatečné znalosti však mohou hrát ve váš prospěch, a když budete vědět, na co si dát pozor a v jakých oblastech se můžete zlepšit, lépe se přiblížíte svému cíli.

Jak podpořit hubnutí správným jídelníčkem a dalšími vědecky podloženými způsoby najdete v následujícím článku!


8 praktických způsobů, jak se zbavit chutě na sladké

8 praktických způsobů, jak se zbavit chutě na sladké

„Začalo to nenápadně. Prostě jsem si pár dní za sebou dala trochu čokolády. Občas taky zákusek, jindy slazené pití. Uběhla nějaká doba a mně došlo, že sladké jím skoro každý den. Z různých důvodů chci omezit příjem cukru, ale vážně mi to dělá problém.“

Něco podobného mi před časem povídala kamarádka. Přiznám se, že i já mám období, kdy jím sladkého více a vnímám, že je nutné ubrat. Třeba zrovna teď. Pokud i vás honí mlsná, pojďte načerpat pár tipů, jak s tímhle nutkáním zatočit! 


Milujete sladké? Víme, jak a čím sladit!

Milujete sladké? Víme, jak a čím sladit!

Už odedávna podvědomě náš mozek vyhledává tři chutě: tučnou, slanou a taky… Sladkou. Nejlepší pak je, když jsou v jídle zkombinovány všechny tři chutě najednou. To si pak doslova vrníme blahem. Ať už jste ve výživě nováčci nebo patříte mezi pokročilé, tak zřejmě víte, že přemíra cukru v jídelníčku našemu zdraví zrovna neprospívá. Jak to ale udělat, pokud se sladké chuti nechcete úplně vzdát? A je cukr v jakémkoliv množství skutečně škodlivý? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví dnešní článek.


Kalorie, počítat či nepočítat?

Kalorie, počítat či nepočítat?

Slovíčko kalorie patří před letní plavkovou sezonou k těm nejvíce skloňovaným. A nutno také říct, že příliš pozitivní zabarvení nemá. Často v nás vyvolá spíš stres a pocit tísně. V dnešním článku vám nabídnu možný úhel pohledu na počítání i nepočítání a připojím pár praktických tipů.


Jak zhubnout navždy, nejen do plavek

Jak zhubnout navždy, nejen do plavek

Jaro se brzy přehoupnedo léta a my už teď odkládáme vrstvy oblečení. Někdo se ve svém těle cítí na jedničku, další ale spokojený není, a říká si, jak to na nadcházející sezónu zase propásl. Podle nás není tolik důležité být hubený, jako být zdravý. Jak to ale dokázat a zeštíhlit ideálně trvale, nejen na tuhle sezónu? Náš článek dává podněty pro zhubnutí, a hlavně pro nastolení zdravějšího života, ve kterém se přebytečná kila po čase ztratí.


Účinky jarního detoxu? Ano i ne!

Účinky jarního detoxu? Ano i ne!

Jaro už vystrkuje růžky, sluníčko začíná mít opět větší sílu a dny se pomalu prodlužují. Někoho to nabíjí energií samo o sobě, jiný přemýšlí, jak se vzpružit. Očista těla i duše prospívá vždy a každému, na jaře i v jiná roční období. Právě teď se ale sociální sítě i další média plní příspěvky o jarních detoxech. Jak to s nimi je? My v GOODIE máme jasno. 


Zpátky do formy nejen po Vánocích

Zpátky do formy nejen po Vánocích

Svátky klidu, míru a pohody jsou za námi a po období plného jídla a posedávání u televize je na řadě režim, do kterého nemusí být úplně jednoduché se zpět dostat. Máme pro vás 7 pilířů a základních předpokladů k udržení pevného zdraví a krásné postavy.


Mikronutrienty. Mikro... co?

Mikronutrienty. Mikro... co?

Mikronutrienty. Potřebujeme je vůbec? Představme si lidské tělo jako dokonalý, ale velmi složitý stroj. Makronutrienty, jako bílkoviny, sacharidy a tuky slouží jako palivo a stavební prvky tohoto stroje. Mikronutrienty pomáhájí jednotlivým komponetům tohoto stroje ke správné funkci. Každý orgán, každá buňka v lidském těle, tedy něco jako jednotlivé komponenty tohoto dokonalého stroje, potřebuje denně ke své správné funkci právě mikronutrienty. Díky nim dochází k životně důležitým procesům jako například k přeměně a transportu cukrů, produkci hormonů, rozkladu aminokyselin, k imunitním reakcím, správnému přenosu signálů v mozku neorotransmitérů apod.


Zdravé stravování jako životní styl

Zdravé stravování jako životní styl

Často za to může dlouhodobá nespokojenost, jindy kila navíc, ale někdy i nemoc. Naše duše začne volat po změně. Vždyť kdo z nás žije skutečně zdravě a využívá svůj potenciál naplno? Jídlo může být začátek životní cesty. 


Sacharidy, jíst či nejíst?

Sacharidy, jíst či nejíst?

Kolik mám jíst sacharidů? Mám je vlastně konzumovat? Budu po nich přibírat tuk? Potřebuji je pro nárůst svalové hmoty? Jsou viníkem civilizačních onemocnění, obezity a diabetu? Je vhodná jejich dominance na úkor tuků?

Tyto a mnohé další otázky si klade mnoho lidí, kteří se snaží najít tu správnou cestu k nastavení dlouhodobě udržitelného jídelníčku, kteří usilují o přeměnu postavy anebo se prostě už jen ztrácejí v přemíře nutričních doporučení a výživových směrů.

Další