10 + 1 tip na zdravé a udržitelné hubnutí

10 + 1 tip na zdravé a udržitelné hubnutí

 Zdravé a udržitelné hubnutí není žádná věda, ale přesto může být neuvěřitelně těžké. Dostatečné znalosti však mohou hrát ve váš prospěch, a když budete vědět, na co si dát pozor a v jakých oblastech se můžete zlepšit, lépe se přiblížíte svému cíli.

Jak podpořit hubnutí správným jídelníčkem a dalšími vědecky podloženými způsoby najdete v následujícím článku!


8 praktických způsobů, jak se zbavit chutě na sladké

8 praktických způsobů, jak se zbavit chutě na sladké

„Začalo to nenápadně. Prostě jsem si pár dní za sebou dala trochu čokolády. Občas taky zákusek, jindy slazené pití. Uběhla nějaká doba a mně došlo, že sladké jím skoro každý den. Z různých důvodů chci omezit příjem cukru, ale vážně mi to dělá problém.“

Něco podobného mi před časem povídala kamarádka. Přiznám se, že i já mám období, kdy jím sladkého více a vnímám, že je nutné ubrat. Třeba zrovna teď. Pokud i vás honí mlsná, pojďte načerpat pár tipů, jak s tímhle nutkáním zatočit! 


Milujete sladké? Víme, jak a čím sladit!

Milujete sladké? Víme, jak a čím sladit!

Už odedávna podvědomě náš mozek vyhledává tři chutě: tučnou, slanou a taky… Sladkou. Nejlepší pak je, když jsou v jídle zkombinovány všechny tři chutě najednou. To si pak doslova vrníme blahem. Ať už jste ve výživě nováčci nebo patříte mezi pokročilé, tak zřejmě víte, že přemíra cukru v jídelníčku našemu zdraví zrovna neprospívá. Jak to ale udělat, pokud se sladké chuti nechcete úplně vzdát? A je cukr v jakémkoliv množství skutečně škodlivý? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví dnešní článek.


Kalorie, počítat či nepočítat?

Kalorie, počítat či nepočítat?

Slovíčko kalorie patří před letní plavkovou sezonou k těm nejvíce skloňovaným. A nutno také říct, že příliš pozitivní zabarvení nemá. Často v nás vyvolá spíš stres a pocit tísně. V dnešním článku vám nabídnu možný úhel pohledu na počítání i nepočítání a připojím pár praktických tipů.


Jak zhubnout navždy, nejen do plavek

Jak zhubnout navždy, nejen do plavek

Jaro se brzy přehoupnedo léta a my už teď odkládáme vrstvy oblečení. Někdo se ve svém těle cítí na jedničku, další ale spokojený není, a říká si, jak to na nadcházející sezónu zase propásl. Podle nás není tolik důležité být hubený, jako být zdravý. Jak to ale dokázat a zeštíhlit ideálně trvale, nejen na tuhle sezónu? Náš článek dává podněty pro zhubnutí, a hlavně pro nastolení zdravějšího života, ve kterém se přebytečná kila po čase ztratí.


Účinky jarního detoxu? Ano i ne!

Účinky jarního detoxu? Ano i ne!

Jaro už vystrkuje růžky, sluníčko začíná mít opět větší sílu a dny se pomalu prodlužují. Někoho to nabíjí energií samo o sobě, jiný přemýšlí, jak se vzpružit. Očista těla i duše prospívá vždy a každému, na jaře i v jiná roční období. Právě teď se ale sociální sítě i další média plní příspěvky o jarních detoxech. Jak to s nimi je? My v GOODIE máme jasno. 


Zpátky do formy nejen po Vánocích

Zpátky do formy nejen po Vánocích

Svátky klidu, míru a pohody jsou za námi a po období plného jídla a posedávání u televize je na řadě režim, do kterého nemusí být úplně jednoduché se zpět dostat. Máme pro vás 7 pilířů a základních předpokladů k udržení pevného zdraví a krásné postavy.


Mikronutrienty. Mikro... co?

Mikronutrienty. Mikro... co?

Mikronutrienty. Potřebujeme je vůbec? Představme si lidské tělo jako dokonalý, ale velmi složitý stroj. Makronutrienty, jako bílkoviny, sacharidy a tuky slouží jako palivo a stavební prvky tohoto stroje. Mikronutrienty pomáhájí jednotlivým komponetům tohoto stroje ke správné funkci. Každý orgán, každá buňka v lidském těle, tedy něco jako jednotlivé komponenty tohoto dokonalého stroje, potřebuje denně ke své správné funkci právě mikronutrienty. Díky nim dochází k životně důležitým procesům jako například k přeměně a transportu cukrů, produkci hormonů, rozkladu aminokyselin, k imunitním reakcím, správnému přenosu signálů v mozku neorotransmitérů apod.

Další