Irský mech je mořská řasa s vlastnosti, které dokonale nahradí želatinu. Navíc jde o superpotravinu a pyšní se množstvím minerálů a živin včetně vysokého obsahu karagenanu, přírodního zahušťovadla. Kromě využití v kuchyni připravíte z irského mechu i hydratační masky na pleť.

Máme zde pro vás 2 produkty
Máme zde pro vás 2 produkty

Skvělá náhrada živočišné želatiny

Objevte kouzlo jedinečné superpotraviny v podobě irského mechu a vyzkoušejte na vlastní kůži jeho kosmetické účinky nebo s ním v kuchyni vykouzlete zajímavé dobroty od dezertů až po nápoje.

100% přírodní irský mech je skvělou náhradou živočišné želatiny. Má totiž velmi podobné vlastnosti, ale na rozdíl od té je irský mech zdravější. Je hotovou zásobárnou vitamínů, minerálů a dalších živin. Obsahuje vitamíny A, D, E, K, vápník, selen, jód, draslík a síru. 

Široké možnosti využití v kuchyni

Díky tomu, že je irský mech absolutně bez jakékoliv chuti, dá se využít podle libosti. Dokonale na sebe váže vodu a rosolovatí, takže je skvělou náhradou živočišné želatiny. Využijete ho i při přípravě RAW pokrmů všude tam, kde byste jinak použili klasickou želatinu. Hodí se i k zahušťování jídel, do kaší nebo aspiků. Neobsahuje lepek a je vhodný pro vegetariány i vegany. Oceníte i praktické znovu uzavíratelné balení. 

Využití irského mechu v kosmetice

Kromě kuchyně se dá irský mech využít i v kosmetice. Je ingrediencí jako stvořenou pro přípravu domácích pleťových masek, do vyživující péče na vlasy nebo do regeneračních koupelí. Dodává pokožce mladistvý vzhled a vitalitu, podporuje obnovu kolagenu.