Jarní tvoření aneb Jak se zabavit (nejen) s dětmi

Začátek jara s sebou každý rok přináší novou energii, radost a také motivaci pro tvorbu něčeho nového. Pojďte s námi příchod nového ročního období pomyslně oslavit třeba některou z aktivit, které představujeme v tomto článku. 

1) Vyrobte si kouzelný lektvar

Získejte nový zážitek tím, že umícháte kouzelnou medicínu. Možností, jak na to, je celá řada a fantazii se meze nekladou. Pod pojmem ,,kouzelný lektvar” si každý z nás představí něco jiného. Všichni se ale asi shodneme, že má být svým účinkem čarovný. Ingredience můžete společně s dětmi sesbírat v přírodě (různé bobule, okvětní lístky, listy) a smíchat je v nějaké zajímavé nádobě s vodou (efektní je ji obarvit přírodním barvivem). Hotový lektvar pak můžete nalít do trávy nebo jinam do zahrady, abyste čarovnou mocí podpořili růst a kvetení. 


 

Tip: Kouzelný lektvar lze s dětmi vyrobit i sami pro sebe. Smíchejte různé přírodní ingredience - např. čajovou směs a oblíbené čerstvé a sušené ovoce. Při pití si pak můžete představovat, jak vám dává mocnou sílu. 

 

 

2) Začněte pěstovat vlastní zeleninu

Tohle není aktivita, ale projekt na celé jaro, možná i léto. Spojuje přitom dohromady hned několik pozitiv – naučíte se něco nového, užijete si postupný progres a budete se těšit z chutného a zdravého výsledku. Vezměte děti do zahradního centra a nechte je vybrat zeleninu, kterou chtějí zasadit, pěstovat a pak jíst. Nemusíte k tomu mít vlastní zahradu, stačí dva truhlíky. Sázení je super zábavná aktivita a ten údiv v dětských očích, až zelenina začne růst, bude naprosto k nezaplacení. A co teprve, až ochutnají první vlastní plody! 

 

3) Uspořádejte párty s deštěm

Řekne-li se jaro, vybavíme si idylku se sluníčkem a kvetoucími narcisy. Realita je ale často jiná – v našich zeměpisných končinách docela často prší. Není ale důvod si deštěm zkazit náladu, spíš naopak – pro jednou z něho můžete udělat nezapomenutelnou oslavu. Až přijde déšť, vybavte se holinkami, pláštěnkami a dobrou náladou a vyrazte ven si v dešti ,,zabláznit” – tančete, skákejte do kaluží, vzdejte zkrátka dešti poctu a prožijte jeho energii. Až přijdete domů, podávejte teplý čaj s malými papírovými deštníky a protože po dešti vždycky vyjde slunce, udělejte si duhové jídlo v podobě ovocného talíře se spoustou barev nebo cupcaků s duhovou polevou. 


 

4) Připravte se na jarní svátky

V roce 2022 jsou Velikonoce povážlivě pozdě. Velikonoční pondělí připadá až na 18. dubna! Do té doby máme spoustu času na nachystání všeho, co k těmto svátkům patří. Chvilky volna (a třeba i špatné počasí) využijte k přípravě výzdoby, začnete včas barvit vajíčka, vytvořte velikonoční košíky nebo upečte výborného ořechového beránka

 

5) Naučte se vařit jednoduché jarní recepty

Umět vařit se hodí každému a čím dříve dětem některé dovednosti vštípíte, s o to větší lehkostí je budou později realizovat. Že nevíte, co s dětmi vyzkoušet? Začněte něčím naprosto jednoduchým, třeba jako je rychlý hráškový krém s mátou. Velkou radost jim také mohou udělat vlastnoručně vyrobené müsli tyčinky, které si s sebou mohou vzít i do školy nebo na výlet jako svačinku. 

 

6) Vyrobte krmítko pro ptáky

Na jaře se k nám vracejí ptáci a hledají místa k hnízdění. Samozřejmě mají hlad, takže je výroba krmítka pro ptáky perfektní jarní výzvou. Existuje mnoho způsobů, jak ho dát dohromady a internet vám napoví v souladu s vaším stylem i řemeslnými schopnostmi. Až krmítko pověsíte, nezapomeňte do něj dát ptákům něco do zobáčků a opakovaně se vracet a dosypávat. 

V GOODIE fandíme kreativitě…

Jaké produkty se vám při realizaci plánů hodí? 

VIŠNĚ SUŠENÉ

Ideální součást kouzelného lektvaru i müsli tyčinek.


KONOPNÉ SEMÍNKO

Zob pro ptáčky stejně chytrá položka pro nejrůznější tvoření.

 

PESTO Z MEDVĚDÍHO ČESNEKU

Když říkáme, že vaření můžete začít trénovat něčím naprosto jednoduchým, myslíme, že se počítá i smíchání těstovin a pesta.Jaké jsou vaše jarní plány? Víte o nějaké aktivitě, která děti 100% zabaví? Sdílejte ji s námi, inspirace se hodí! 


autor článku: Lída Dubinská Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení