Jak připravit tělo a mysl na porod a období šestinedělí a kojení? S pomocí technik hypnoporodu a jógy uvolníte tělo i mysl pro uvolněný porod. Důraz na správnou výživu, fyzickou přípravu a mentální pohodu může výrazně přispět k pozitivnímu porodnímu zážitku. Velmi pomáhá pochopit propojení těla a mysli včetně znovunalezení důvěry v ženské tělo se schopností porodit přirozeně. Informovanost o fyziologii porodu i o tom, jak to vlastně funguje v porodnicích a na co je důležité dopředu myslet představuje zásadní výhodu při práci se strachem, protože díky informacím se již nemusíte bát neznámého. V předporodních kurzech se dozvíte, jak u porodu zohlednit vlastní kritické myšlení a hodnoty, jak se naladit s partnerem na stejnou vlnu, pokud má být u porodu a také, jak procvičovat hypnoporodní a jógové techniky. 

Co je důležité před porodem vědět a na co se připravit?

Fyzická příprava

  • Pravidelná mírná až středně intenzivní cvičení pro udržení kondice a snadnější porod. Klíčová je hlavně mobilita, s čímž pomáhá gravidjóga
  • Dýchací cvičení a techniky pro zvládání bolesti.
  • S uvolněním těla pomohou koupele v těhotenství například s epsomskou solí

Výživa a doplňky stravy

  • Konzumujte vyváženou stravu ideálně co nejvíce v BIO kvalitě bohatou na živiny, vitamíny a minerály. 
  • V období před blížícím se porodem si dopřávejte datle, dostatek zelených potravin, například mladý ječmen
  • Doplňky stravy (po konzultaci s lékařem), jako jsou vitamín B9 pro prevenci vývojových vad, železo pro prevenci anémie a omega-3 mastné kyseliny pro vývoj mozku a zraku plodu.

Mentální příprava

Přečtěte si více o přípravě na porod

Ve spolupráci s Porod je krásný chceme všem nastávajícím maminkám porod co nejvíce usnadnit, a proto jsme připravili výběr vhodných produktů. 

Máme zde pro vás 2 produkty
Máme zde pro vás 2 produkty
6 největších mýtů o těhotenství

6 největších mýtů o těhotenství

Kde jsou ty časy, kdy se babské povídačky točily převážně kolem mystických bytostí a nijak výrazně neovlivňovaly každodenní lidské žití. V moderní době se totiž mystifikuje snad naprosto všechno a hlavně to, co je běžnou součástí našich životů, i ty nejpřirozenější věci, jako je například právě těhotenství. 

Naštěstí už o mnoha těhotenských mýtech víme, že se nezakládají na pravdě, ale přece jen stále ještě existují i ty, které mohou vést ke zmatku a nepochopení jak ze strany nastávající maminky, tak ze strany jejího okolí. Zjistěte s námi v následujícím článku, čím byste se v těhotenství měly zaobírat a co naopak můžete s čistým svědomím úplně ignorovat.


Těhotenství a výživa. Které doplňky stravy užívat?

Těhotenství a výživa. Které doplňky stravy užívat?

Doplňky stravy jsou horkým tématem dnešní doby. Nejeden z nás často řeší, co za doplňky zvolit v rámci zlepšení svého dlouhodobého zdraví, či prevence. O to důležitější je se ohledně tohoto tématu informovat, pokud jsme ženou v očekávání a potřebujeme podpořit nejen zdraví své, ale i svého miminka. Na jaké mikroživiny se v tomto období zaměřit a proč? Velký přehled o správné výživě v těhotenství pro vás zpracovala studentka naturopatie Karolína Tomaides


Strie v těhotenství - Jak jim předcházet?

Strie v těhotenství - Jak jim předcházet?

Strie - záležitost, kterou řeší snad každá budoucí maminka. Jak a proč vlastně strie vznikají a co můžeme udělat abychom je neměli, nebo je alespoň minimalizovali?