Ořechy a semínka patří mezi optimální zdroje živin. Obsahují vitamíny, minerály, bílkoviny, vlákninu a rostlinné tuky. Tyto „dobré tuky“ jsou důležitou součástí vyváženého jídelníčku. Dokonce stimulují chuťové pohárky a proto se označují jako šestá chuť! U nás najdete klasiku jako například kešu, chia a dýňová semena, ale i netradiční tygří ořechy a kakaové boby.

Ochucené i neochucené ořechy

Udělejte něco dobrého pro svoje zdraví a zařaďte do svého jídelníčku pravidelně ořechy a semena, která obohatí stravu o nutričně hodnotné látky. Oříšky a semínka využijete nejen jako zdravou a rychlou svačinku, ale také pro výrobu různých dezertů, doladění kaší, salátů a dalších pokrmů.

Objevte kvalitní ochucené i neochucené ořechy, kterým rozhodně neodoláte. Na své si přijdou milovníci mandlí v přírodní nebo zauzené variantě i ti, kteří mají rádi oříšky, které mají říz. V takovém případě jsou skvělou volbou kešu pražené v pepři nebo arašídy a kešu v medu s chilli.

Kokosové chipsy do kaše, smoothie, granoly i salátu

Kokosové chipsy s typickou plnou chutí a nezaměnitelným aroma jsou ideální volbou jako zdravé mlsání a chroupání, ale využijete je i při přípravě různých druhů kaší nebo granoly. Skvěle se hodí i do smoothie nápojů nebo do salátů. 

Chia semínka jako zásobárna cenných živin

Chia semínka jsou zásobárnou cenných živin, díky čemuž se z nich stala oblíbená superpotravina. Jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin a dalších zdraví prospěšných látek. Přidejte je do svého oblíbeného smoothie drinku nebo si připravte chia pudink. 

Loupaná slunečnice do kaše, smoothie i jogurtu

Loupaná slunečnice je výborným zdrojem důležitých bílkovin. Vzhledově i chuťově doladí nejrůznější pokrmy, jako jsou zeleninové a ovocné saláty, omáčky nebo krémové polévky. Mohou být i základem pro pesto nebo se dají využít do pomazánek.