2 hodnocení

Vlašské ořechy 100 g

Vlašský ořech je jádro plodu stromu ořešáku královského (Juglans regia) dorůstajícího do výšky až 20 m původem z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Lidé konzumují vlašské ořechy již 8000 let. Obsahují kvalitní rostlinné tuky, bílkoviny a vlákninu.

Skladem (> 10 ks)
Značka: Goodie
55 Kč
Kategorie: Ořechy a semena
Charakter: Keto
Obsah lepku: Bez lepku
Paleo: Paleo
Původ: Vegan

Svým tvarem připomínají mozek, možná právě proto, že podporují zastoupením mikronutrientů mozkové funkce a funkce celého nervového systému. Dle některých “asijských kultur” jsou vlašáky označovány za potravu pro mozek a podle keltských kultur jsou označovány vlašské ořechy za symbol koncentrované moudrosti. Obsahují zejména železo a zinek, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k udržení normální hladiny testosteronu.

Výhody:

  • kvalitní zdroj energie
  • obsah rostlinných tuků, bílkovin a vlákniny
  • bez přidaných cukrů a SO2
  • obsah železa a zinku

Pohledem čínské medicíny

Jádra vlašských ořechů mají sladkou chuť, teplou povahu a energeticky ovlivňují dráhu plic, tlustého střeva a ledvin, které vyživují.

Z vlašských ořechů se lisuje kvalitní a výživný rostlinný olej s blahodárnými účinky.

Důležité je ořechy skladovat v temnu, chladu a v suchu. Mají tendenci žluknout. Naše ořechy jsou v nejvyšší kvalitě a čerstvé.

Použití:

Vlašské ořechy jsou určeny k přímé spotřebě. Chuťově i nutričně doladí pokrmy k dokonalosti jak sladké tak slané. Hodí se do kaše, smoothies, ovocných i zeleninových salátů. Perfektní kombinaci tvoří s jablky a rozinkami anebo s hruškou, kvalitním sýrem a brusinkami.

Z vlašských ořechů si můžete připravit domácí rostlinné mléko nebo ořechový krém. Použít je můžete při pečení i v RAW kuchyni.

Dejte si hrst vlašských ořechů jako výživnou svačinu samotné nebo v kombinaci s jinými ořechy a sušeným ovocem.

Věděli jste že?

Latinský název ořešáku Juglans regia je odvozen z Jovis glans neboli Jupiterův žalud podle boha Jupitera ve starém Římě. Bohovi Jupiterovi byl ořešák zasvěcen.

Složení:

100% jádra vlašských ořechů. Může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů.

 

Nutriční hodnoty (100 g):

Energie: 2738 kJ / 654 kcal
Tuky: 65 g
    z toho nas. mast. kys.: 6 g
Sacharidy: 13,7 g
     z toho cukry: 2,6 g
Bílkoviny:15 g
Vláknina: 6,7 g
Sůl: 0 g
Železo: 2,9 mg (20,1%)*
Zinek: 3,9 mg (39 %)*
 
 
Země původu:
Maďarsko/Polsko/Slovensko/ČR/Ukrajina
 
Prodávající:
GOODIE s.r.o.
 
Velmi nám záleží na vaší spokojenosti a důvěře. Proto vám poskytujeme pouze pravdivé informace o našich produktech a u tohoto produktu uvádíme pouze zdravotní a výživová tvrzení schválená Evropskou komisí dle Nařízení (ES) č. 1924/2006.
  

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: