hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (5)Počet hvězdiček je 5 z 5

Vitamin B9 - L-metylfolát - aktivní Kyselina listová 60 ks

Bioaktivní forma L-methylfolát (5-MTHF) je jedním z nejsilnějších a nejstabilnějších zdrojů kyseliny listové vůbec. Vysoce biologicky dostupná podoba zajišťuje, že tělo dokáže využít maximální množství vitaminu B9 (folátu) z každé jedné přijaté kapsle. Jelikož se jedná o vitamín, který si tělo neumí samo vyrobit ani dlouhodobě skladovat, měl by se doplňovat pravidelně každý den. Doporučuje se především jako doplněk stravy pro těhotné, kojící a ženy, které otěhotnění plánují, protože v těle zvyšuje hladinu folátu a dostatečná hladina folátu v raných fázích těhotenství prokazatelně snižuje riziko vzniku vad neurální trubice při vývoji plodu. Díky vlivu na krvetvorbu a transport kyslíku přispívá mimo jiné také k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B9 L-methylfolát je ve své nejčistší podobě, veganského složení a v koncentrovaném množství 400 mcg na jednu kapsli.  Více informací Související články a recepty

Výrobce: Goodie Kód produktu: 5460

Vyprodáno Sledovat dostupnost

Vyprodáno 249 Kč

Značka: Goodie
Kategorie: Vitamin B

Bioaktivní forma L-methylfolát (5-MTHF) je jedním z nejsilnějších a nejstabilnějších zdrojů kyseliny listové vůbec. Vysoce biologicky dostupná podoba zajišťuje, že tělo dokáže využít maximální množství vitaminu B9 (folátu) z každé jedné přijaté kapsle. Jelikož se jedná o vitamín, který si tělo neumí samo vyrobit ani dlouhodobě skladovat, měl by se doplňovat pravidelně každý den. Doporučuje se především jako doplněk stravy pro těhotné, kojící a ženy, které otěhotnění plánují, protože v těle zvyšuje hladinu folátu a dostatečná hladina folátu v raných fázích těhotenství prokazatelně snižuje riziko vzniku vad neurální trubice při vývoji plodu. Díky vlivu na krvetvorbu a transport kyslíku přispívá mimo jiné také k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B9 L-methylfolát je ve své nejčistší podobě, veganského složení a v koncentrovaném množství 400 mcg na jednu kapsli. 

Schválená tvrzení 

 • doplňkový příjem kyseliny listové zvyšuje u těhotných žen hladinu folátu
 • vyšší hladina folátu u těhotných žen snižuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu
 • příznivého účinku se dosáhne při doplňkovém příjmu kyseliny listové 400 mcg denně v době nejméně od jednoho měsíce před početím až do tří měsíců po početí 

Vyšší zmíněný folát pak v lidském těle:

 • pomáhá k optimálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství
 • podporuje normální syntézu aminokyselin
 • napomáhá k optimální krvetvorbě
 • má pozitivní vliv na normální metabolismus homocysteinu
 • přispívá k normální psychické činnosti 
 • je důležitý ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • podílí se na procesu dělení buněk

Vlastnosti

Folát, jakožto všechny sloučeniny s účinkem vitamínu B9, se přirozeně vyskytuje v potravinách, kde se však až 80 % jeho množství vytrácí tepelnou úpravou. Organismus navíc dokáže vstřebat zhruba jen polovinu přijatého vitamínu B9 ze stravy, a právě proto je vhodné pravidelně užívat kvalitní suplementy. Většina běžných forem folátu na trhu je nestabilních, zatímco bioaktivní L-metylfolát představuje nejstabilnější a velmi dobře vstřebatelné a využitelné provedení, se kterým lze opravdu nanejvýš efektivně doplňovat vitamín B9.

 • 100% čistá bioaktivní forma vitaminu B9 (kyseliny listové) L-methylfolát
 • přirozeně vysoká biologická využitelnost
 • bez jakýchkoliv přídavných látek a parabenů
 • bez GMO
 • vegan

Hledáte o kyselině listové více informací? Přečtěte si krátký článek na našem blogu, kde najdete mnoho užitečných informací.

Složení

1 kapsle = 400 mcg 100% kyseliny listové v bioaktivní formě L-methylfolátu, celulóza (veganská kapsle).

Použití

Dospělí 400-600 mcg, těhotné 600 mcg, kojící 500-600 mcg. Jako doplněk stravy kdykoli během dne, zapít tekutinou. 

Denní dávka by neměla překročit 900 mcg.

Upozornění

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Chraňte před přímým slunečním zářením. Skladujte v chladu, suchu a temnu.

Podrobnosti

Výrobce: GOODIE s.r.o.

 

Související články a recepty

Naposledy navštívené