hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5

Zelený čaj - Le Touarég 50 g

Marocký mátový čaj, zvaný také Le Touarég nebo také maghrebský mátový čaj je ochucený čaj, který se tradičně připravuje v arabských zemích. Jedná se o zelený čaj s marockou mátou nana v ideálním poměru. Zažijte plnou, silnou a velmi osvěžující chuť s povzbuzujícími účinky v jednom nápoji. Tradičně se pije silně oslazen. Více informací

Výrobce: Goodie Kód produktu: 3063

Vyprodáno Sledovat dostupnost

Vyprodáno 109 Kč

Bez lepku
Paleo
Vegan
Keto
Značka: Goodie
Kategorie: Zelené čaje

Marocký mátový čaj, zvaný také Le Touarég nebo také maghrebský mátový čaj je ochucený čaj, který se tradičně připravuje v arabských zemích. Jedná se o zelený čaj s marockou mátou nana v ideálním poměru. Zažijte plnou, silnou a velmi osvěžující chuť s povzbuzujícími účinky v jednom nápoji. Tradičně se pije silně oslazen.

Mátový čaj je středobodem společenského života v Maghrebských zemích.Jeho servírování je vpodstatě ceremonií, zejména pokud je připravován pro hosty. Ačkoliv je vaření doménou žen, čaj je záležitostí mužskou. Hlava rodiny připravuje čaj a podává jej hostovi, obvykle alespoň tři sklenice. Nápoj má osvěžující aroma a jeho pitím vzniká v ústech i v dýchacím traktu pocit ochlazení (Evropana asi překvapí, že teplý čaj ochlazuje, ale je to tak. Zelený čaj i máta mají zchlazující efekt).
Kultivar Mentha spicata „Nana“, maghrebská máta nana, má jasné, pronikavé, a zároveň jemné aroma a je základní přísadou čaje Le Touarég. Díky dlouhodobým vztahům Francie a Španělska s Maghrebem se tento nápoj rozšířil i do těchto zemí, kde se pije jako studený nealkoholický nápoj. Ze Španělska byl přenesen i do Latinské Ameriky.

Příprava:

2 lžičky čajové směsi vsypte do konvičky 0,5 l, zalijte vodou 96°C a louhujte 4 - 6 minut, dle chuti oslaďte cukrem.

Složení:

Zelený čaj (66%), marocká máta (mentha longifolia).

Země původu: 

Maroko (máta), Čína (čaj)

Prodávající: 

GOODIE s.r.o.

Související články a recepty

Naposledy navštívené