Nejdůležitější hormon pro muže je testosteron. Ovlivňuje:

Jedná se o steroidní hormon, který hraje klíčovou roli pro zdraví mužů.

Za čím vším stojí?

1. Celkovou energetickou vitalitu – nedostatek může vést k chronické únavě a snížené energii.

2. Svalovou sílu a hmotu – je klíčový pro udržení svalové síly a prevenci sarkopenie, která způsobuje ztrátu svalové hmoty spojené s věkem.

3. Kostní hustotu – pomáhá udržovat silné kosti a zabraňuje osteoporóze.

4. Mentální a emoční zdraví – testosteron přispívá k dobrému duševnímu zdraví a může pomoci předcházet depresím a úzkostem.

5. Zdraví prostaty a riziko rakoviny prostaty – má zásadní vliv na funkci prostaty. Normální hladiny testosteronu podporují zdravou funkci prostaty, nevyvážené hladiny přispívají k problémům s prostatou, včetně rakoviny prostaty.

Klesající hladina testosteronu nejsou problémem jen pro starší muže

V průběhu posledních desetiletí vědci zaznamenali znepokojivý pokles hladin testosteronu u mužů. Podle studie publikované v "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" došlo mezi lety 1988 a 2004 k výraznému snížení testosteronu u mužů a to napříč věkem i po zohlednění demografických faktorů. Příčin existuje celá řada a trend klesajícího testosteronu bývá stále větším problémem. 

Hladina testosteronu u mužů klesla za posledních 20 let o 20%

Na vině jsou vetšinou faktory jako obezita, kouření, expozice endokrinním disruptorům a celkově nezdravý životního styl. Pokles testosteronu je nutné nepodceňovat, protože s sebou přináší celou řadu problémů včetně snížené plodnosti, úbytku svalové hmoty, osteoporózy, a zvýšeného rizika kardiovaskulárních onemocnění.

Příznaky nedostatku testosteronu u dospělých mužů zahrnují:

 • snížené ochlupení na těle a obličeji
 • ztráta svalové hmoty
 • nízké libido, impotence, malá varlata, snížený počet spermií a neplodnost
 • zvětšená velikost prsou
 • návaly horka
 • podrážděnost, špatná koncentrace a deprese
 • ztráta ochlupení na těle
 • křehké kosti a zvýšené riziko zlomenin.

Ve středním věku a dál zároveň dochází k přirozenému poklesu hladin testosteronu, což může u mužů způsobit obdobné symptomy menopauzy, kterou zažívají ženy. Tento jev se nazývá andropauza.

Andropauza: mužská "menopauza"

Andropauza, někdy nazývaná mužská menopauza, je stav charakterizovaný poklesem testosteronu, který muži zažívají obvykle mezi 40. a 55. rokem života. Toto období může přinést výzvy, jako jsou změny nálady, úbytek energie a snížené libido. A to víc je důležité dbát v tomto období na udržování optimální hladiny testosteronu pro celkové zdraví.

Jak podpořit zdravou hladinu testosteronu

 1. Zdravý životní styl: Vyvážená strava, pravidelné cvičení a dostatek spánku jsou základem pro udržení zdravé hladiny testosteronu.
 2. Řízení stresu: Techniky snížení stresu, jako je meditace nebo jóga, mohou pomoci udržet hormonální rovnováhu.
 3. Přírodní doplnění: Produkty jako Mens Power obsahují složky, které podporují produkci testosteronu a podporují hormonální rovnováhu.

https://www.goodie.cz/p/cheatpills-men-s-power-2-0-ready-now-56-x-kapslehttps://www.goodie.cz/p/cheatpills-men-s-power-2-0-men-s-routine-kapsle

Obnovte mužskou sílu s Men's Power 2.0

Unikátní doplněk stravy navržený přímo pro muže obsahuje vysoce účinné extrakty a látky, které podpoří přirozenou tvorbu testosteronu a zvýšení fyzického výkonu a kondice. Men's Routine pomáhá lépe zvládat náročné požadavky moderní doby a podporuje zdravou hormonální rovnováhu, sexuální energii a libido. 


Nejúčinnější kombinace moderní vědy a síly přírody 

12 synergicky působících přírodní látek

 • Tongat ali – strom původem z Asie stimuluje produkci androgenních hormonů jako například testosteronu, zatímco reguluje stresový hormon kortizol (který je hormon produkovaný ve stresových situacích a snižuje a brání produkci testosteronu).[1]
 • Fenugreek (Pískavice řecké seno) – již z antických dob je řecké seno známé jako ženské i mužské afrodiziakum. Pomáhá udržet hladinu testosteronu, a tím i libido, erekci a životní energii.[2]
 • Ashwagandha – bylina podporující zdravý spánek a snížení stresu, zdravý hormonálního systému a zlepšení reprodukčního zdraví.[3]
 • Ženšen pravý – velmi dobře známý kořen z Asie. Vždy byl považován za afrodiziakum. Má příznivé účinky na erekci, sexuální a duševní zdraví, a také na paměť. Napomáhá také mentální výkonnosti, koncentraci, koordinaci a zmírňuje působení stresu. [4]
 • Muira Puama – v tradiční brazilské medicíně se čaj z nich využívá po staletí jako sexuální stimulant a silné afrodiziakum, o němž se věří, že podporuje sexuální potenci, zlepšení erekce a obnovuje libido.[5]
 • Tribulus terrestris – kotvičník zemní je známá bylina z východní Evropy. Podporuje sexuální touhu a celkový výkon může. Příznivě ovlivňuje udržení optimální hladiny mužského pohlavního hormonu testosteronu.[6]
 • Barrenwort (Škornice šípolistá) – má pozitivní účinky na zdraví mužského reprodukčního systému. Je velmi populárním doplňkem stravy, zejména u těch, kteří hledají přírodní způsob, jak zlepšit své zdraví.[7]
 • Maca – velmi dobře známá rostlina původem z Peru z hor přirozeně působí na zvýšení plodnosti muže a přirozenou rovnováhu hormonů. Má kladný vliv na fyzické a duševní zdraví. Pomáhá budovat vytrvalost a vitalitu.
 • Mondia whitei (Mulondo) – ve Střední Africe dobře známé afrodiziakum. Používáním kořene této jedinečné byliny přispívá ke zvýšení libida, přirozenému nárůstu energie a komplexní regeneraci těla.
 • Zinek (bisglycinát) – dostatečná přítomnost zinku v organismu má přímý vliv na hladinu testosteronu, která se v případě jeho nedostatku může snížit až o 75 %. Zinek bisglycinát je organická forma zinku, která je velmi dobře přijímána lidským organismem.
 • Vitamín B6 – je esenciální živina, která má řadu klíčových funkcí v těle a přináší mnoho zdravotních výhod. Hraje roli v metabolismu aminokyselin a je nezbytný pro tvorbu neurotransmiterů, jako jsou serotonin a dopamin zodpovědných za regulaci nálady a celkové duševní zdraví.
 • Selen (L-seleno-methionin) – dostatek selenu je důležitý pro normální spermatogenezi a k dalším důležitým činnostem organismu.

Máme zde pro vás 1 produkt
Máme zde pro vás 1 produkt
Co způsobuje mužskou neplodnost? Tabu, o kterém se nemluví

Co způsobuje mužskou neplodnost? Tabu, o kterém se nemluví

Neplodnost je onemocnění reprodukčního systému, které bývá definováno jako neschopnost počít během 12 měsíců pravidelného nechráněného pohlavního styku. Trpí jí nejen ženy, ale ve vícero případech hlavně muži, což široká veřejnost často vůbec netuší. Jaké jsou rizikové faktory mužské neplodnosti? Obvyklé, ale i populaci méně známé hrozby najdete právě v tomto článku!


6 tipů, jak zvýšit testosteron. Jak upravit životní styl a jaké doplňky zvolit?

6 tipů, jak zvýšit testosteron. Jak upravit životní styl a jaké doplňky zvolit?

Až třetina mladých mužů trpí nízkou hladinou testosteronu. S přibývajícím věkem se navíc problém ještě zhoršuje. Na vině bývá nadváha, nezdravý životní styl nebo nadmíra stresu. 

A jak si s nedostatkem testosteronu poradit? Využijte 6 tipů na zvýšení testosteronu, které fungují jako prevence i pro cílenou podporu tohoto klíčového mužského hormonu.