Banánové čokosušenky

Banánové čokosušenky

Připravte si rychlé, jednoduché a hlavně neodolatelně dobré banánové čokosušenky. Hotové jsou za pár minut a díky veganskému a bezlepkovému složení bez přidaného cukru si je může vychutnat naprosto každý. Chuť si navíc můžete sami upravit tím, jaký ořechový krém zvolíte – výborné jsou třeba s arašídovým, kešu nebo mandlovým krémem. 


Sušenky z kokosové mouky

Sušenky z kokosové mouky

Nový rok s sebou přináší předsevzetí a pokud jste si i vy předsevzali, že se letos o sebe začnete konečně lépe starat a uděláte krok vpřed k dlouhodobému zdraví, máme pro vás dobrou zprávu! Vytvořili jsme pro vás sérii receptů z kokosové mouky, která je kvalitním zdrojem bílkovin a vlákniny, proto je vhodná nejen pro sportovce ale i do redukčních diet. Jako první ze série receptů jsou tu vláčné sušenky!


Nepečené mandlové sušenky z ovesných vloček

Nepečené mandlové sušenky z ovesných vloček

První sušenky neboli cookies byly vynalezeny již v 7. století našeho letopočtu a pocházely z malých koláčků, které původně nebyly určeny ke konzumaci, ale pouze k testování teploty trouby. V současnosti jsou sušenky jednou z nejoblíbenějších laskomin, milují je především děti. Kupované cookies však často obsahují bílý cukr a ne zrovna malou dávku. A jelikož děti konzumují už tak mnohem více bílého cukru, než je jejich tělo schopné spotřebovat a zpracovat, vyrobte pro ně sušenky z kvalitních surovin raději doma.


Jednoduché sušenky z arašídového másla

Jednoduché sušenky z arašídového másla

Věděli jste, že arašídové máslo může proměnit klasickou verzi sušenek v křehkou, křupavou a přesto dokonale vláčnou pochoutku? Vyzkoušejte rychlý a jednoduchý recept pouze ze 4 surovin!


Chia puding

Chia puding

Chia semínka se řadí mezi superpotrarvinuy, bohaté na mikroživiny. Obsahují vysoké množství rostlinných bílkovin, tuků, minerálních látek, zejména vápníku a hořčíku, který přispívá k normálnímu stavu zubů a kostí. Při kontaktu s vodou mnohonásobně zvětšují objem. Hodí se skvěle do redukčních jídelníčků. Připravte si zdravý snack z chia semínek podle jednoduchého návodu.


Letní chia puding s ovocem a granolou

Letní chia puding s ovocem a granolou

Chcete si ozvláštnit snídani a máte chuť na naši granolu? Tak si udělejte tento letní chia puding, do kterého granolu nasypete a dozdobíte čerstvým ovocem. My použili borůvky a nektarinky, ale je to na vás. Chia semínka připravíte večer a ráno už jen dozdobíte a výborná výživná snídaně je hotová. V létě navíc krásně osvěží.


Mangový chia puding

Mangový chia puding

Kdo by nemiloval mango? Tahle exotická pochoutka je výborná a plná vitamínů. Udělejte si z ní tento chia puding, který má úžasnou krémovou strukturu a plnou chuť. Díky jogurtu a chia semínkům je plný bílkovin a zdravých tuků a zasytí vás tak na opravdu dlouho. Včelí pyl pudingu dodá vitamíny a minerální látky.


Paleo banana bread s kokosem

Paleo banana bread s kokosem

Kdo ještě nepekl banana bread (banánový chlebík), jako by nebyl. Přinášíme recept jednoduchý na přípravu, vhodný pro celiaky i příznivce paleo a low carb diet. 


Paleo banana bread z kokosové mouky

Paleo banana bread z kokosové mouky

Stravujete se paleo a dochází vám inspirace? Nebo jste se rozhodli omezit cukr v jídelníčku, ale rádi si přesto pochutnáte? Máme pro vás zdravé (h)řešení! Banana bread je krásně vláčný, chutný a dodá energii. Navíc díky vysokému obsahu vlákniny skvěle zasytí.


Müsli tyčinky

Müsli tyčinky

Na svačinu, s jogurtem k snídani nebo jako sladká tečka ke kávě. Tyčinky se zkrátka doma neztratí! 

Další