Extra panenské za studena lisované oleje si zachovávají maximální množství prospěšných látek včetně pestrého spektra mastných kyselin. Kromě toho navíc obsahují spektrum vitamínů, minerálů a dalších specifických mikronutrientů. Vysoce kvalitní RAW oleje využijete nejenom v kuchyni do salátů, zálivek u dalších receptů za studena, ale i v kosmetice při péči o pokožku či vlasy. Například RAW kokosový olej nabídne skutečně široké využití pro tělo zevnitř i navenek.

Máme zde pro vás 17 produktů

Kokosový olej do kuchyně i na tělo

Za studena lisovaný kokosový olej si najde využití nejen v kuchyni. Kokosový olej je bez chutě a vůně, takže jej můžete v klidu přidat do různých pokrmů, jako jsou kaše, saláty nebo smoothie nápoje. Tělu poskytne výživu zevnitř i navenek. Využijete jej pro vyživení pokožky celého těla, hydrataci rtů, na masáž těla nebo jako vlasový zábal či k bělení zubů. 

Sezamový olej do teplé kuchyně

Za studena lisovaný sezamový olej se dá jako jeden z mála za studena lisovaných olejů využít i v teplé kuchyni. Hodí se pro přípravu slaných i sladkých pokrmů a je jako stvořený pro asijskou kuchyni. Je skvělý i pro vnější použití. Hodí se pro masáže, regeneruje pokožku a vyhlazuje vrásky.

Olej z vlašských ořechů do kaší a smoothie

Za studena lisovaný olej z vlašských ořechů je skvělý k použití do ovocných a zeleninových salátů, do kaší nebo smoothie nápojů. Hodí se i k přelití pečených jablek, hrušek nebo švestek. Působí hojivě na ekzematickou pokožku, je vhodný i jako olej do koupele.

Dýňový olej na salátovou zálivku

Za studena lisovaný dýňový olej se báječně hodí pro přípravu salátové zálivky. Je vhodný i do polévek, pro přípravu pyré nebo pečené zeleniny. Chrání pleť před mrazem a sluncem, obsažené karoteny podporují zdravé opálení pokožky.