Zahlenění krku

Hleny v krku bez nemoci: možné příčiny a řešení

Věděli jste, že naše tělo každý den vyprodukuje více než 1-1,5 litru hlenu? Většina steče krkem dolů a vy to ani nepostřehnete. Jejich nadměrná tvorba už ovšem může způsobovat problémy. Hleny v krku a s nimi spojený nepříjemný knedlík nebo ztížené polykání nemusí být vždy spojené s nějakou nemocí. Produkce hlenu se zvětšuje z důvodu podrážděných sliznic, což může mít různé příčiny. Naštěstí ale existuje řešení.


Losos

Potraviny snižující histamin: jaké to jsou?

Histaminová tolerance se vyskytuje přibližně u 1-3 % populace. Lidí s tímto problémem ovšem může být mnohem více, protože u nich nesnášenlivost histaminu nebyla pro různorodost zdravotních potíží prozatím diagnostikována.[1]


prasky kortikoidy

Jak dlouho zůstávají kortikoidy v těle: zbavte se jich rychleji

I když se mnoho lidí obává užívání kortikoidů pro jejich vedlejší účinky, jsou v některých případech účinnou a nenahraditelnou léčbou. Užívání kortikoidů, které tlumí reakce v organismu, mohou ovšem zhoršovat hojení ran a způsobovat větší náchylnost k infekcím. Navíc mohou být příčinou psychických obtíží, nespavosti nebo emoční lability.


chytre hodinky

Přerušovaný půst 16/8: výsledky a další informace

Nedaří se vám zhubnout? Přerušovaný půst je stále oblíbenější metodou pro hubnutí. Zároveň také pomáhá zlepšovat celkové zdraví. Nejoblíbenější variantou přerušovaného půstu je 16/8, která je také známá pod názvem „osmihodinová dieta“. Nejde v podstatě o klasickou dietu, ale o jakési časové omezení příjmu jídla. 


Bolest paty

Bolest paty zespodu: co ji způsobuje a jak ji řešit

Bolest paty zespodu patří mezi časté potíže pohybového aparátu. Tento problém se vyplatí nebrat na lehkou váhu. Bolest se totiž může postupem času zhoršovat, vést k nesprávnému držení těla nebo způsobovat druhotné bolesti hlavy, zad a kloubů. Odhalit příčinu těchto obtíží ovšem není vždy tak jednoduché. 


Tuk na brichu

Viscerální tuk: tabulka hodnot

Viscerální tuk, kterému se také přezdívá okrasný tukový prstenec, je typ tuku, který se ukládá v břišní dutině. Zajímavostí je, že viscerální tuk je potřebný, ve velkém množství ovšem škodí orgánům. Častěji se vyskytuje u žen, u kterých chrání rozmnožovací orgány a plod v těhotenství. Jeho přílišné množství ovšem může ohrožovat lidské zdraví a způsobovat dlouhou řadu zdravotních problémů – vysoký krevní tlak, cukrovku II. typu, kardiovaskulární onemocnění atd.[1]


Jak začít s barefoot? Jak začlenit barefoot do každodenního života a na co si dát pozor

Jak začít s barefoot? Jak začlenit barefoot do každodenního života a na co si dát pozor

Barefoot, nebo také chůze naboso, se stává stále populárnější nejen mezi sportovci, ale i mezi lidmi, kteří hledají zdravější a přirozenější způsob chůze. Tento trend vychází z předpokladu, že nohy jsou evolučně uzpůsobeny k chůzi bez pevných bot, což může přinést řadu zdravotních benefitů. 

Jak ale správně začít s barefoot a na co si dát pozor?


Suchý kašel u dětí: Jaké jsou příčiny a tipy, jak se ho zbavit

Suchý kašel u dětí: Jaké jsou příčiny a tipy, jak se ho zbavit

Suchý kašel u dětí umí často pořádně potrápit. A to nejenom v zimních měsících, kdy venku řádí respirační infekce, které zlobí i dospělé. 

Nepříjemný suchý kašel vyvolávají ale nejen viry a bakterie. Jak mu předcházet a jaké léky na kašel u dětí zvolit? 


Nafouklé břicho

Proč mám břicho jako těhotná: možné příčiny a řešení

Otázku „proč mám nafouklé břicho jako těhotná“ si pokládá mnoho žen různých věkových kategorií, které trápí nafouklé břicho. Věděli jste, že tento problém trápí přibližně 20 % lidí? Nadýmání a plynatost patří mezi nejčastější střevní potíže populace.

Další